RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 24 Aralık 2013, Salı 00:09:58 tarihnde eklendi. 1250 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alemdağ Katliamını Unutmayalım

24 ARALIK 1981 ALEMDAĞ CEZAEVİ KATLİAMI’NDAN BU YANA 32 YIL GEÇTİ, UNUTMAYALIM! UNUTTURMAYALIM!
Alemdağ Katliamını Unutmayalım Fatih Atan (A’tanba)


24/12/2013. Değerli okuyucular, 24 Aralık 2013 tarihinde Türkiye, iktidarı elinde bulunduran güçlerin temsilcisi konumunda bulunan AKP Hükümeti’nin karışmış olduğu yolsuzluklar sürecinden geçiyor. Bu olayların yansımasını ülke içerisinde bulunan herkes bir biçimde yaşayacak ve görecek.


Ben sizleri, abhazyam.com internet sitesini yaşama geçirmiş olduğum tarihten itibaren 24 Aralık 1981 Tarihinde İstanbul Alemdağ Askeri Tutukevi’nde benimle birlikte tutuklu bulunan yüzlerce devrimcinin yaşamış olduğu, 12 Eylül İktidarı tarafından uygulanan katliam girişimi hakkında bilgilendiriyorum.


Konuyu bugün için sizlere derinliğine anlatmayacağım. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi edinilmesi için 24 Aralık 2009 Tarihinde yazmış olduğum yazının okunması gerektiğine inanıyorum. ( http://www.abhazyam.com/kose-yazisi/279/24-aralik-1981.html )


Yine’de olay hakkında kısaca söz etmek istiyorum.


Çünkü katliam girişimini bire bir yaşayan bir kişi olarak, bu hatırlatmayı yapmayı, katliam sırasında yaşamını yitiren Hakan Mermeroluk, Şerif Yazar ve Bahadır Dumanlı’nın ailelerine, akrabalarına ve mücadele arkadaşlarına, daha doğrusu Türkiye haklarına karşı kendimi borçlu görüyorum.

 

İstanbul Alemdağ Askeri Cezaevi'ndeki Katliam girişiminde yüzlerce siyasi tutuklunun bulunduğu ve hava alma olanaklarının kısıtlı olduğu zemin katlardaki 3 koğuşa onlarca sis bombası, gaz bombası atılmış, Hakan Mermeroluk, Şerif Yazar ve Bahadır Dumanlı yaşamını yitirmişti.  


Aradan 32 yıl geçmesine rağmen 24 Aralık 1981 Alemdağ Askeri Cezaevi’nde yaşanan katliam girişiminde sorumlu olan kişiler ne doğru dürüst bir biçimde yargılandılar, ne de tam olarak ortaya çıkarılabildiler.


Gördüğüm kadarı ile önümüzdeki süreç içerisinde de bu sorumluların bulunup net olarak yargılanabilecekleri demokratik bir ortamın olabileceğinin yolu görünmüyor.


Bugünkü yazımı, 24 Aralık 2012 Tarihinde yazmış olduğum yazımın son satırlarının sadece ana rakamını değiştirerek sonlandırmak istiyorum.


“32 yıl önce Alemdağ Askeri Cezaevi’nde yaşanan katliam girişimi, Şerif Yazar, Hakan Mermeroluk ve Bahadır Dumanlı’nın yaşamlarını yitirmesine neden olan sorumlu kişiler yargılanana ve ceza alana kadar, Türkiye’de demokrasinin olmayacağına inanıyorum. (Bu düşünceme tüm faili meçhullerin sorumluları ile 12 Eylül Döneminde yapılan Yargılamalar ve yargı kararlarının da sorgulanması gerektiğini belirtiyorum)


Failler bulunana ve yargılanana kadar da her 24 Aralık’ta aşağıda yazmış olduğum yazımı yayınlamayı sürdüreceğimi belirtiyorum.” 
  


Türkiye halkları!


Lütfen, Türkiye’de yaşanan tüm katliam girişimlerini anarken 24 Aralık 1981 Alemdağ Askeri Cezaevi’nde yaşanan, yüzlerce siyasi tutuklunun yaralanmasına, Hakan Mermeroluk, Şerif Yazar ve Bahadır Dumanlı’nın ölümlerine yol açan katliam girişimini;


Unutmayın,


Unutturmayın!


www.abhazyam.com   
 

Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Diğer Fatih Atan Yazıları
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.