RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Mayıs 2021, Cumartesi 11:25:29 tarihnde eklendi. 125 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhazyam.com 14 Yaşında!

ABHAZYA CUMHURİYETİ’NİN DÜNYA ÜLKELERİ TARAFINDAN TANINMASINA OLAN DESTEĞİNİ EKSİKSİZ SÜRDÜREN ABHAZYAM.COM 14 YAŞINDA!
Abhazyam.com 14 Yaşında!
15/05/2021.Türkiye. 12 Mayıs. Abhazyam.com. Fatih Atan. (A’tanba - Тванба). Değerli Abhazyam.com izleyicileri, bugün Abhazyam.com’un İnternet Haber Dünyası’na girişinin 14. Yıldönümü. Abhazyam.com olarak, özellikle Abhaz Diasporasında yayın yapan bazı İnternet sitelerinin Abhazya Cumhuriyeti ve Abhaz Diasporası hakkında yanlış, asılsız ve taraflı yayınlar yaptığını gördük ve dürüst, tarafsız, doğru yayın şiarını hedef alarak, 15 Mayıs 2007 tarihinden itibaren yayına başladık.
 
Abhazyam.com, tarafından amatör olarak yapılan haber yayını, geçtiğimiz 14 yıl içerisinde dünyanın çeşitli ülkelerinden binlerce kişi tarafından izlenen güvenilir bir İnternet Haber Sitesi durumuna gelmiştir.
 
Türkiye’de yaşayan Abhaz ve Kuzey Kafkasya Diasporasında, özellikle SSCB’nin dağılma süreci ve Abhazya Kurtuluş Savaşı (1992 – 1993) dönemi boyunca ata vatandan haber almakta sıkıntı çekiliyordu. Ayrıca, bölgelerden sağlanan haberler, yaşanan olaylar farklı biçimlerde değiştirilerek Diaspora insanlarına aktarılıyor, gerçek haberler, insanlardan saklanarak yanlış algılara varılması sağlanıyordu. 
 
Özellikle, uzun zamandan beridir “Yeşil Kuşak” teorisi ve pratiği, “Türk İslam” ve “Çerkes İslam” İdeologları tarafından Abhaz – Kuzey Kafkasya Diasporası üzerindeki propaganda çalışmaları sürdürülüyor. Temel olarak “Anti - Rus” propagandasına bağlı olarak sürdürülen, Rusya Federasyonu’nun parçalanması amacını taşıyan bu tür çalışmalar, özellikle Sochi Kış Olimpiyatları öncesi ve sırasında üst noktalara çıktı. Fırsat bulduklarında günümüzde de bu eylemlerini sürdürmektedirler.  
 
Gürcistan’da ABD kökenli Jamestown Vakfı tarafından ve benzer uluslararası kuruluşlar tarafından yönlendirilen çalışmalar, Türkiye’de yaşayan Kuzey Kafkas Diasporası ve Kuzey Kafkasya içerisinden kendisine yandaş buldu.
 
Bugünde, Kafkas Diasporası ve Kuzey Kafkasya içerisinde bulunan bu tür yandaşlar, maddi destek aldıkları uluslararası kurum ve organizasyonlar tarafından yönlendirilerek, Kafkasya’da ve özellikle Abhazya Cumhuriyeti içerisinde ve dışarısında çalışmalarını sürdürüyorlar.  
 
Bu arada, her yıl 21 Mayıs’ta, “Çerkes Soykırımı”nı (!) anmak adına Diasporada yürüyüşler düzenleniyor, bu tür etkinliklerde bilinçli bir biçimde Abhazya Cumhuriyeti ve Güney Osetya Cumhuriyeti bayraklarını da sallayarak kışkırtıcı bir ortamı yaratmaya çalışıyorlar. 
 
İşte, bu tür çalışmalara karşı, Abhazyam.com gibi bağımsız ve gerçek haber yazan sitelerin önemi ortaya çıkıyor. Abhazyam.com, sevenlerinin desteği ile 14 yıldır bağımsız habercilik anlayışını sürdürüyor. Bu çalışmalarımız 5 kıtadan izleniyor bu demektir ki Abhazya Cumhuriyetinde ve beş kıtada yaşayan Abhaz Diasporası ve gerçek demokrasiye inanan insanlar, her sabah Abhazya hakkında, Türkçe olarak doğru haberler alıyor.
 
Sonuç olarak bizler, siz okurlarımızın maddi – manevi desteği ile amatör olarak 14 yıldır sürdürdüğümüz Abhazya Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının tanıtılması ve Abhazya Cumhuriyeti ile Abhaz Diasporasında yaşanan olayların, okuyuculara ulaştırılması çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
 
Abhazya Cumhuriyeti bugün için BM’e bağlı Rusya Federasyonu, Nikaragua, Venezuela, Nauru, Tuvalu, Vanuatu ve Suriye Arap cumhuriyeti tarafından egemen ve bağımsız bir devlet olarak tanınmaktadır.Ayrıca, bağımsızlıkları BM tarafından tanınmayan Güney Osetya, Pridnestroviya (Dinyester ötesi), Dağlık Karabağ, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Donetsk – Lugansk Cumhuriyetleri tarafından da tanınmaktadır.  Abhazyam.com olarak Abhazya Cumhuriyeti’nin tüm bağımsız ülkeler tarafından tanınması amacıyla desteğimizi sürdüreceğiz.  
 
Ve aynı zamanda, Abhaz Diasporası’nın yaşamış olduğu Türkiye Cumhuriyeti topraklarında ve Abhazya Cumhuriyetinde yaşanan toplumsal olaylar karşısındaki duyarlılığımızı göstereceğiz, demokratik, toplumsal hakların savunulmasında mücadele veren kurumların ve toplumların yanında olacağız.
 
Yazımızı, Abhaz ulusu insanlarının her sabah söyledikleri “Tanrı, Dünya’daki bütün ulusları özgür ve mutlu kılsın, fakat Abhazları da unutmasın!” duası ile bitiriyor ve Dünya uluslarına barış ve özgürlük diliyoruz.   
 
Abhazyam.com İnternet Sitesinin Kuruluş Felsefesini 26 Mayıs 2007 Tarihinde yazmış olduğumuz “Neden Abhazyam.com” adlı Manifestomuz ile bir kez daha buluşturuyor, siz değerli okurlarımıza, sağlıklı, uzun bir yaşam ve çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. 
 
Saygılarımla, 
 
Abhazyam.com Genel Yayın Sorumlusu
 
Fatih Atan (A’tanba - Тванба)                
 
***********
 
“26 Mayıs 2007 

“Neden Abhazyam.com” 

"Bizim amacımız, insan belleğini zorlayacak ve onları tartışmaya açacak ortamları yakalamak ve yaratmaktır. 

Dünya’da ve Türkiye’de yaşanan politik olaylar sırasında Abhazya’nın da hatırlatılmasını sağlayacak ortamların yaratılmasına yardımcı olmaktır. 

Abhazya’nın, Bağımsızlık için vermiş olduğu mücadeleye zarar vermemeye çalışarak, ancak bu mücadele içerisinde de yapılacak olan yanlışların ve eksikliklerinde hatırlatılmasına çalışılarak bağımsız bir politika izlemektir. 

Sitemizde çıkacak olan geçmişe ait, günümüze ve geleceğe ait yazılacak olan makalelerimize bilimsel içerikte gelecek olan eleştirilere de yine bilimsel veriler ışığında yanıt vermektir. 

Bu Site, bilime ve diyalektiğe inananların, yaptığı yanlışların özeleştirisini yapabilenlerin sitesi olmaya aday bir sitedir. 

Her türlü bilimsel eleştiriye açık bir sitedir. 

Abhazya’nın dünyada bağımsız demokratik bir cumhuriyet olarak tanınacağı güne ve o günden sonrasına da katkımızın olacağına inanarak ilk yazımızı sonlandırıyoruz. Dünya’daki ve Türkiye de ki politik olayların Abhazya açısından irdelenmesini ilerideki yazılarımıza bırakarak sizlere saygı ve sevgilerimizi iletiyoruz. "
 
www.abhazyam.com 
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Diğer Fatih Atan Yazıları
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.