RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 23 Nisan 2014, Çarşamba 15:25:26 tarihnde eklendi. 1744 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

23 NİSAN YALANI

23 NİSAN YALANI

Çocuklara armağan edildiği, dünya  çocuklarının bayramı olduğu  söylenen 23 Nisan koskoca adamların küçücük çocuklar üzerinden söylediği büyük bir yalan olması nedeniyle benim için bayram niteliğini yitirdi.   

Bayramlar,hem de ‘çocuk’  adıyla birleştirilen bayramlar,dünyanın geleceği olan çocukların arasına kin ve nifak tohumları atılmasına alet ediliyor ve geleceğin şekillendirilmesi  için kullanılıyorsa,dünyaya masum  birer melek olarak gelen çocukların beyinleri, siyasi amaçlara, savaşlara, ayrımcılıklara kodlanıyorsa adı bayram olamaz.

 Kendimi bu bayramın kendilerine niye yasaklandığını bilmeyen, zihinlerinde bayram kavramı hayal kırıklığıyla özdeşleştirilmiş, saldırıya uğrayan,ambargolara maruz bırakılan, savaşta  anne babalarını kaybeden Abhaz çocukların ve hatta haksızlığa uğrayan tüm çocukların  annesi olarak hissediyorum. Çocuklar üzerinden zafer kazandığını sanan, onları siyasi oyunlara alet etmeye çalışan bu zihniyete protestodan öte öfke duyuyorum.

Bu bayram çocuklar üzerinden savaşma bayramı mıdır, dünya çocuklarının bayramı ise bayrama katılmaları yasaklanan Abhaz çocuklar ile yasakçılar aynı dünyada yaşamıyor mu, Abhaz çocuklar bu dünyaya ait olduğuna göre yasakçılar hangi kirli, kötü dünyada yaşıyor, diye soruyorum.   

Çocuklara yapılan  kötülüklere karşı anne hissiyatını en iyi kadın yöneticilerin algılayacağı  varsayımıyla Türkiye Cumhuriyetinde yönetici ve sorumlu konumundaki tüm kadınlara bu yalana tepki vermeleri talebinde bulunuyorum.

Bediz Tantekin

Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Diğer Bediz Tantekin Yazıları
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.