RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 17 Aralık 2013, Salı 13:04:50 tarihnde eklendi. 1223 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İçimizdekiler'den Hamleler

ABHAZYA CUMHURİYETİ DIŞIŞLERİ BAKANI VYACHESLAV CHİRİKBA, NEDEN “ALTIN POST” İNTERNET SİTESİNİ ÖVDÜ?
İçimizdekiler'den Hamleler Fatih Atan (A’tanba)


17/12/2013. Değerli okuyucular. İçerisinde bulunduğumuz günler, Abhazya Cumhuriyeti ve Abhaz Diasporası üzerinde oynanan oyunların ne noktaya geldiğini bizlere göstermektedir.


Geçtiğimiz günlerde Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Resmi internet sitesinde “Altınpost” isminde Türkçe yayın yapan bir internet sitesinin tanıtımı yapıldı. Bizler, konuyu daha derinliğine araştırmak isterken, Bugün Altınpost İnternet sitesinde Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Vyacheslav Chirikba’nın Türkçe olarak yaptığı konuşma yayınlandı. (Bknz: http://www.youtube.com/watch?v=9Hn4DgrJhws ) ayrıca Abhazya Devlet Televizyonu’nda ise konu hakkındaki haberde bilgi olarak verildi (Bknz: http://www.apsua.tv/rus/video/2335/ )


Vyacheslav Chirikba’nın yapmış olduğu konuşma, Türkçe bilen herkes tarafından nasıl ve kimler tarafından hazırlandığı ve bakanın önüne konulduğu konuşma metninden hemen anlaşılmıştır.


Kısaca, bakan diyor ki Altınpost sitesi Türkiye ve Abhazya arasında köprü kuracaktır.


Ancak konuşmanın ayrıntılarında, Suhum ile kardeş şehir anlaşmalarının yapıldığını belirttiği TC. İlçe Belediyeleri anlaşmasının resmiyete kavuşmadığı ve Kartal Belediyesi tarafından organize edilen “Abhazya Günleri” olarak belirttiği Festivalin “Abhaz Günleri” olarak sunulduğunu hangi doğru kriterlere bağlayacağız. (Konu hakkında Abhazyam.com da yazılan yazıya bknz: http://www.abhazyam.com/kose-yazisi/316/icimizdekiler-calisiyor-ii.html )
 

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, kendisine verilen bilgilerin doğruluğunu araştırmıyor mu? Ve hala yapılan yanlışlara neden ortak oluyor?


Neyse, bu konu hakkında ki görüşlerimi daha sonraya bırakayım.


Ancak, 8 yıldır Dünya’daki Abhaz Diasporası ile Abhazya Cumhuriyeti arasında önemli bir bağ kuran, başlarda Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde dost internet siteleri arasında gösterilen Abhazyam.com ve üç – dört aydır, Abhaz Dernekleri Federasyonu’nun (Abhaz – Fed) yarı resmi internet sitesi konumunda olan Abhaz Haber’den tek söz edilmeden “Altınpost” İnternet sitesinin neden birden bire Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı resmi internet sitesinde ve Dışişleri Bakanı tarafından reklamı yapıldı.


“Altınpost” İnternet sitesinin, neden Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı tarafından Türkçe açıklama yapılacak kadar ön plana alınmasını sorgulama ve bu konu hakkında ABHAZYA CUMHURİYETİ VATANDAŞI olarak açıklama yapılmasını isteme hakkına sahip olduğuma inanıyorum.


Saygılarımla.


www.abhazyam.com      
 

Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Diğer Fatih Atan Yazıları
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.