RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 08 Ağustos 2013, Perşembe 10:03:31 tarihnde eklendi. 939 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

08/08/2008 Katliamını Unutma

08 AĞUSTOS 2008, GÜRCİSTAN'IN 1500 SİVİL İNSANI KATLETTİĞİ GÜNEY OSETYA KALİMANININ 5. YIL DÖNÜMÜNÜ UNUTMAYALIM, UNUTTURMAYALIM!
08/08/2008 Katliamını Unutma Fatih Atan (A’tanba)


08/08/2013. Değerli okuyucular, bugün İslam dünyası açısından önemli bir gün, Ramazan Bayramı’nın 1. Günü. Tüm İslam aleminin bayramını kutlar ve insanlara barış ve huzur getirmesini diliyorum. 


Bundan beş yıl önce Gürcistan Silahlı Kuvvetleri tarafından, 7 Ağustos'u,  8 Ağustos'a bağlayan gece, Güney Osetya'ya karşı silahlı saldırı başlattı.


ABD, Batı Dünyası, İsrail, Ukrayna ve Türkiye tarafından sürekli olarak askeri destek verilerek Abhazya ve Güney Osetya'yı işgal etmesi için güçlendirilen Gürcistan'daki Gürcistan Soros Cumhuriyeti Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, Güney Osetya'da genç, yaşlı, kadın, çocuk demeden 1500 sivil insanın yaşamını yitirmesine ve binlerce insanın ölümüne neden oldu.


M. Saakaşvili'nin bu katliamına batı dünyası kadar Türkiye Cumhuriyeti'nde o dönemde de iktidarda bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Hükümeti de yapmış olduğu siyasi, ekonomik ve askeri destekle ortak olmuştur. Bu destek maddi olarak da ispatlanmıştır.


Şimdi, Ortadoğu’da, Afrika'da ve dünyanın birçok yerinde ki katliamlara destek olan AKP Hükümeti Güney Osetya'da yaşanan katliamların sorumluluğundan kurtulamayacaktır ve unutulmayacaktır.


Güney Osetya katliamını başlatan savaş uçaklarının kalkmış olduğu Vaziyani hava alanının inşaatında çalışan Abhaz ve Kuzey Kafkas kökenli kişilerinde unutulmadığı gibi.


Günümüz koşullarında, Suriye’de, Türkiye’de yaşanan insan ölümlerinin, halk katliamlarının destekçisi ve zemin hazırlayıcısı olan AKP Hükümetine bugünde destek veren Abhaz ve Kuzey Kafkasya Diasporası insanları da o dönemde olduğu gibi, hem Abhazya’da, hem Güney Osetya’da, Suriye’de yaşanan katliamlardaki kanla kirlenen ellerini temizleyemeyeceklerdir.


Sizlere, aşağıda 08 Ağustos 2008’de yaşanan katliamı hatırlatmak amacı ile o dönemde Türkiye’de tek doğru habercilik anlayışı ile Dünya’ya yaşanan katliamı aktaran Abhazyam.com internet sitesinin haberlerini unutulmaması için sizler ile buluşturuyoruz.


Abhazya, Güney Osetya ve tüm Dünya’da yaşanan katliamları yapanları ve ortak olanları unutmayalım.


Unutturmayalım.


http://www.abhazyam.com/haber/387/gurcistang-osetya-sinirina-asker.html


http://www.abhazyam.com/haber/369/gurcistan-provokasyonu-devam-ediyor.html


http://www.abhazyam.com/haber/360/abd-gurcistan-ile-tatbikat.html


http://www.abhazyam.com/haber/375/medvedev-abhazya-ve-gurcistan.html


http://www.abhazyam.com/haber/394/putin-gonulluler-toplaniyor.html


http://www.abhazyam.com/haber/406/gurcistan-saldirisi.html


http://www.abhazyam.com/haber/400/gurcistan-ordusunu-turkiye.html


http://www.abhazyam.com/kose-yazisi/271/kafkasya-cigligi.html
 

Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Diğer Fatih Atan Yazıları
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.