RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 21 Mayıs 2013, Salı 00:16:35 tarihnde eklendi. 1141 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yüssüz’ler!

KAFFED'DEN, BEKLENEN AÇIKLAMAYI YAPTI “SOYKIRIM” ANITI’NDAN “SÜRGÜN” ANITI’NA RİCAT ETTİ!
Yüssüz’ler! Fatih Atan (A’tanba)


21/05/2013. Değerli okuyucular, bilindiği üzere, 2 Mayıs 2013 Tarihli “Çok Tuhaf İşler” isimli yazımda 3 – 4 Mayıs 2013 Tarihleri arasında KAFFED’in Kartal Belediyesi ile birlikte düzenlemek istedikleri “Abhazya Kültür Günleri” Festivalinin birden bire “Abhaz Kültür Günler”ne dönüşü ile bir skandal ortamı yaratıldı.


Skandal’a Kartal Belediyesi tarafından yapılan “Sohum ve Kartal şehirleri protokolü imzalandı. Protokol imzalaması sırasında bir konuşma yapan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr.Altınok Öz “ imzalanan belgenin geçerliği ilçe meclis onayı ardından İçişleri Bakanlığının da onaylaması ile geçerlilik kazanacağını ifade etti.” Açıklaması ile son noktayı koydu.


Daha bu skandalın dumanları ortadan kalkmadan KAFFED tarafından yeni bir skandala yol açıldı.


Kartal Belediyesi’nin bu skandallara alet edilmesininde ayrıca incelenmesi gerekir.


Çünkü olay, sonuç olarak Kartal Belediyesi’nin üyesi olduğu siyasi parti olan CHP’yide ilgilendirmektedir.


KAFFED’in ikinci skandalı, resmi internet sitesinde yayımlanan bir haber ile ortaya çıktı. Gerçi bugün için o haber tıklandığında karşınıza  “Bu sayfayı ziyaret edemeyebilirsiniz, çünkü:” yazısı ile karşılaşırsınız. İlgilenenler bakabilir (Bknz: http://www.kaffed.org/index.php/haberler/federasyondan/item/1653-istanbul-da-çerkes-soykırım-ve-sürgün-anıtı-açılıyor.html )


KAFFED’in bu yazının arkasında duramayacağını bildiğim için 16 Mayıs 2013 Tarihli “Anaklia’dan Kartal’a” yazımda açılacak olan anıtın “21 Mayıs Çerkes Soykırım ve Sürgün Anıtı” olduğunu belirten yazıyı tam olarak ekledim. Yine de sizlere bilgi olarak sunacağım.


Çünkü özellikle kendilerine “Çerkes” diyenlerin, “Soykırım” öyküsü altında nerelere taşındıklarını ve taşıyanları tanımaları gerekiyor.

 

21 Mayıs Çerkes Soykırımı ve Sürgün Anıtı' 18 Mayıs 2013'de saat: 19.30'da  Kartal Sahil Yolu, Dragos DSİ Kampı Karşısı, Yelken Kulubü İskelesi yanı Kartal'da açılıyor...


19'uncu yüzyılda Rus - Kafkas savaşları sonrasında tarihin en büyük soykırım ve sürgününde yaşamını yitiren Kuzey Kafkasyalıların anısına KAFFED - Kartal Belediyesi işbirliği ile Kartal Belediyesi tarafından yaptırılan "21 Mayıs Çerkes Soykırımı ve Sürgün Anıtı" açılışı yapılacaktır.” 


Şimdi, 19 Mayıs 2013 tarihli Kartal Belediyesi ve KAFFED İnternet sitelerine gelelim.


Kartal Belediyesi İnternet Sitesi’nde “Kartal’da Çerkez (s) Anıtı Açıldı” olarak çıkan habere göre T.C. Başbakanı’ndan CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a kadar süren kutlama mesajları altında Kabardey Heykeltraş Arsen Gushapsha’ya ait olan “HAYAT AĞACI" adı altındaki heykel “Çerkes Anıtı” olarak açıldı.


Haberde “Çerkezlerin Kafkasya’dan sürgün edilişlerinin 149. yılı nedeni ile Kartal’da bağımsızlık ve özgürlük anısına bir anıt açılışı gerçekleştirildi.” Bilgisine yer verilerek Kartal Belediye Başkanı Altınöz Ok’un “Çerkez (s) Anıtı” olarak niteledirdiği konuşmasında “Çerkez Anıtı’nın Kartal’da barışı, sevgiyi ve insanların birbirine hoşgörü göstermelerini sembolize edecek bir anıt olduğunu belirtti.” Diyerek ayrıntılar verildi. (Bknz: http://www.kartal.bel.tr/tr/haberler/Habergoster.aspx?id=1602 )


KAFFED’in İnternet sitesinde ise “Çerkes Soykırım ve Sürgün Anıtı” haberinin “Soykırım”ı gitmiş yerini “Sürgün" Anıtı almış. Haberin hiçbir yerinde “Soykırım” deyimi kullanılmamaktadır. (Bknz: http://www.kaffed.org/index.php/haberler/federasyondan/item/1658-kartal-da-sürgün-anıtı-açıldı.html)


İki haber arasındaki önemli ayrıntıları siz değerli okurlarımıza bırakıyorum. (Örneğin KAFFED sitesinde Abhaz adından hiç bahsedilmiyor,  vd.)


Bu olaylar bize “Abhazya’nın” “ya”sının gitmesi ve “Abhaz” olmasını hatırlatmıyor mu?


“Soykırım” gitti “Sürgün” kaldı!


KAFFED Başkanı Vacit Kadıoğlu, Kartal konuşmasında “Soykırım” deyimini terk ediyor,


KAFFED İnternet Sitesinden “Soykırım” haberi yok ediliyor.


Ancak KAFFED üyesi dernekler, SMS Mesajlarında soykırım ve sürgün mesajları ile üyelerine anma etkinlik haberlerini veriyorlar. (Örneğin, Antalya Kaf-Der, Soykırım ve Sürgün Standı açılışı haberi veriyor. Vd.)


KAFFED Başkanı Vacit Kadıoğlu’na Kartal "Çerkez (s) Anıtı” açılışı resminde, başında “kalpak” ve “siyah matem” elbisesi çok yakışmış.


Ancak “Soykırım” deyimini hemen terk ederek “Sürgün” deyimini kabullanmesini, hangi “Yüssüz” sıfat ile KAFFED üyelerine anlatacak.


KAFFED Yönetimi, bu tür “Skandal” eylemlerinizle bizlerin kitlelere anlatamadığımız “YÜSSÜZ”lüğünüzü ortaya çıkarmış oluyorsunuz!


Teşekkürler!


www.abhazyam.com   
 

Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Diğer Fatih Atan Yazıları
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.