RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 10 Haziran 2011, Cuma 13:42:44 tarihnde eklendi. 798 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

(21 Ekim 2008)"MAHALLENİN DELİSİ BİZ MİYİZ?"

(21 Ekim 2008)  Değerli kardeşlerimiz,
Yaklaşık bir aydır, yollardaydık.. Yeni geldik ve şimdi geçen günleri “özetliyoruz“:

21 Eylül sabahleyin, Adler Havaalanında karşılandık.. Oradan, Anavatanımız Abhazya’ya geçtik..
Ertesi günü ilk işimiz, Suhum’daki diğer kardeşlerimizle buluşmak oldu..
Kucaklaştık.. Anlattılar, dinledik..
Anlattık, dinlediler..

Günler çok hızlı geçti..
Suudi Arabistan’dan, Ürdün’den, Suriye’den, Türkiye’den, Bulgaristan’dan, Almanya’dan ve Hollanda’dan gelenler, Abhazya’daki kardeşleriyle hasret giderdi..
Kutlamalara katılındı..
Abhazya’da çeşitli toplantılar, ziyaretler ve sohpetler yapıldı..

Konuşmaların bazı bölümlerini “notlar” biçiminde, aktarıyoruz:

• “Anavatanımız Abhazya; Abhazya vatandaşları, kardeş halklar ve Diaspora’nın desteğiyle, B.Yeltsin’in ve TC’nin desteklediği, Faşist Gürcü işgalcilerinden kurtarılmıştı..”
• “Rusya Federasyonunun bağımsızlığımızı tanıması, bizler için tarihsel bir fırsat ve sevinç kaynağı olmuştur.. Son yaşananlar, Dostlarımızı ve Düşmanlarımızı net olarak göstermiştir..”
• “Bugün Emperyalistler, işbirlikçileri aracılığıyla -aynı Türkiye’de olduğu gibi- paralarıyla, öğretmenleriyle ve akıl hocalarıyla tekrar Abhazya’ya girmişlerdir.. Bunların amacı, Devletimizi ele geçirerek, ABD ve AB’ye, Abhazya’yı da, “uşak” yapmaktır..
• Vatanseverler bu gelişmelerden dolayı; “Abhazya’da da, Türkiye’deki 10 Kasım 1938 sonrası süreç başlatılmıştır” demektedir.
• Abhazya’da, imza yetkisine sahip olanların, çevresinin ve AKP yandaşlarının rahatları ve keyifleri yerindedir!.
• Üretim yok seviyesinde.. Çalışan insanların maaşları komik derecede.. Fakat, harcanan paralar ise, müthiş.. En pahalı Cep telefonları çocukların ellerinde.. Caddelerde, son model arabalar cirit atmaktadır..
• Kapitalizmin “alışveriş maymunu” tip’i yaygınlaşmaktadır..
• Devamlı bir “şeyler” satılarak, para kazanılmaktadır.. “Evler, Oteller, Gazinolar, diğer binalar ve imtiyazların satışı-devri bittiğinde, sıra neye gelecektir?” merak, edilmektedir!..
• “Savaş döneminin, acılarını ve yokluklarını unutturan” başdöndüren bir müsriflik, almış başını gitmektedir.. Bir memur! 32.ooo dolar harcayıp, oğluna düğün yapabilmektedir!.. Jeep’i, Mersedes’i, BMW’si olanlar, hovardaca para saçanlar çok sayıdadır ve “önemli kişi” sayılmaktadırlar.. (Diaspora’da ise, Gazilere, Müzeye ve Kütüphaneye yardım kampanyaları düzenlenmektedir!.)

Yapılan toplantılarda, tehlikelerin ve yanlışlıkların altını çizen arkadaşlara, yetkililer ”diasporadakiler, aralarındaki görüş ayrılıklarını kan davasına çevirmişler.. Devletimiz, bu değinilen konuların, zamanı geldiğinde, üstesinden gelir” deyerek, “konuların” üzerinden atlıyorlar!.

Herşeyi göze almış Vatanseverlerle, Abhazya’nın aleyhine düşünceler yayanlar, aynı kefeye konarak “Biz tüm diyaspora temsilcilerine saygı duyuyoruz ve hiç kimseyi biri-birinden ayırmıyoruz” denmektedir..

Ve bu “orta yolculuğun” adına, Abhazya’da “diplomasi!.” denmektedir..

Abhazya’da, şu anda ki yetkililerin çoğu; Diaspora’dan nasıl faydalanılacağını, Diaspora’nın neden parça-parça olduğunu,
Diaspora’daki uzlaşmaz çelişkileri ve
Anavatanımızda ki “kimilerinin” bu sonuçlardaki sorumluluğunu, hala “anlayabilmiş!.” değildir!.

“Düşünce farklılıkları, ayrı örgütlenmeleri yaratır..”
Bu bilindiği halde,
Diaspora’daki bölünmeler ve
çözüm önerileri üzerine ve de Diaspora’da birliğin yaratılması için, kafa yorulmamaktadır?.

Diaspora’da ki “Abhaz” çoğunluğun “Abhazya benim Anavatanımdır” demediği,
“onların, TC’nin uşağı olmaya devam etmek istedikleri” de hala “anlaşılamamaktadır?”

Bizler ise, FARKLIYIZ!.

• Yaşanılan ülke’de; alnının teriyle geçinen insanların hakkını savunan Abhazlar olarak;
Hırsızlardan yana olan “Abhazlardan” tabii ki ayrıyız..
Biz Hırsızlara ve Vatanhainlerine karşıyız..
Çünkü bizler, Asil Abhaz kanını taşıyanlarız..

• Bizler, yaşadığımız ülkelerin Vatanseverleriyle omuz-omuza olduk, Ülke’lerini, ABD veya AB’ye satmak isteyen “işbirlikçilerle” birlikte olan “Abhazlarla” tabii ki birlikte olmadık..
Çünkü bizler, Asil Abhaz kanını taşıyanlarız..

• Dindar geçinen takiyyeci, sahtekar ve ahlaksızları destekleyen “Abhazlara” karşı, bizler tabiiki laik, sosyal, hukuk devletini savunan demokratlarla birlikte olduk.. Çünkü bizler, Asil Abhaz kanını taşıyanlarız..

• Abhazya’nın bağımsızlığını tanıyan Rusya federasyonunu, düşman görenlerden, Abhazya’nın düşmanı AKP hükümetini dost kabul eden “Abhazlardan,” tabii ki bizler ayrıyız.. Biz, Vatanımıza Dost olana, Dost deriz..
Çünkü bizler Asil Abhaz kanını taşıyanlarız..

• “Gürcüstanın içinde genişletilmiş Federasyon statüsünü” savunanlar, “Bağımsız Abhazya” diyen bizlerin, tabii ki dışındadır..
Çünkü bizler, Asil Abhaz kanını taşıyanlarız..


Bizler, ilk olarak 1990’dan başlayarak, Kafkasya kökenli Vatanseverler olarak, Diaspora’nın durumunu ve durumumuzu, bildirmeye başlamışızdır..

1992’ye gelindiğinde, Demirel-İnönü koalisyon hükümetinin niteliği de anlatılmıştır. Fakat sanki bizlere inat, onların ayağına gidilmiş, Abhazya ve ilk Cumhurbaşkanımız sayın W.Ardzınba rezil edilmiştir..

Birisinin, CIA ajanı olduğu belgeleriyle ispatlanmış ve haber verilmişken, sanki bizlere inat, O kişi Abhazya’nın temsilcisi olarak onurlandırılmıştır.. (Çok sonra, o kişi “kaka” ilan edilmiştir..)

AKP iktidarının “ne” olduğu defalarca anlatılmıştır. Fakat sanki bizlere inat, onların ayağına, yeni Devlet Başkanımız da, götürülmeye kalkışılmıştır.. Ve tabii, tekrar rezil olunmuştur..

Bizler, “AKP, Türkiye’nin ve Abhazya’nın düşmanıdır.” diyoruz ve yazılarımızda bunları uzun uzun anlatıyoruz.. Fakat şimdi yine, Türkiye’ye Sayın S.Bagapş’ın “getirileceğinden” bahsedilmekte ve Abhazya’dan gelen bazıları ise, AKP’ye “yaranmak” için takla üstüne, takla atmaktadır!.

Abhazya’nın dostu Rusya’yı, düşman görenler ve gösterenler için “Bunlar Abhazya’nın düşmanıdır.” diyoruz.. Abhazya’dakiler ise, Rusya düşmanlarının yazılarını yayınlayanlara Madalya takıyorlar ve bunların sitelerini, Dışişleri Bakanlığımızın sitesine ekliyorlar..

Bundan evvelki yazılarda “bunlar” tekrar-tekrar anlatılmıştır. Bizler, aynı şeyleri yazmaktan bıktık.. Hata yapanlar ise, yapmaktan bıkmadılar!.

O sebepden dolayıdır ki, Bizim Marşan’ın “Mahallenin delisi biz miyiz?” saptamasına hak verilmiştir..

Ve o nedenle, bundan sonra mecbur kalmadıkça, “durumdan görev çıkartmamaya” karar verilmiştir!.

“Son durum değerlendirmesi” özetimiz, aşağıdadır:

• Binlerce şehit ve yaralı verilerek -14 ay süren bir silahlı mücadele sonucunda- Faşist işgalcilerden kurtarılan Abhazya; “bazılarının aymazlıkları” yüzünden, emperyalistlerin işbirlikçileri aracılığıyla, adım-adım ele geçirilmektedir..

• Bu planlara ve uygulayıcılara karşı alınacak önlemler, bildirilmiştir..

• Diaspora’da da, neyin, nasıl yapılacağı da, ayrıntılı olarak anlatılmıştır..

• Gerisi Devletimize, Vatansever halkımıza ve Dostlarımıza kalmıştır..


Yiğit kardeşlerimize selam ve sevgilerimizi yolluyoruz.

Ajönba Kırgız
21 Ekim 2008
Had-der@web.de
http//www.hamburgabhazyadostlukdernegi.blogspot.com
 

Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Diğer KIRGIZ AJÖNBA Yazıları
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.