RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 10 Haziran 2011, Cuma 13:03:16 tarihnde eklendi. 1010 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

(23 Mayıs 2008)KiM “GAVUR?“

(23 Mayıs 2008)KiM “GAVUR?“  


Birleşmiş Milletler Teşkilatı tarafından kabul gören ve “Boden planı“ olarak bilinen statü önerisi, yaratıcısı tarafından gündemden kaldırıldı..

Abhaz-Gürcü sorununun otonomi temelinde çözülmesini öneren, BM Genel Sekreteri özel temsilciliği ve AGİT'in Demokrasi ve İnsan Hakları Enstitüsü Misyon Bürosu Başkanlığı görevlerini sürdürmüş olan Alman Diplomat Dieter Boden, "Kosovalıların almış olduğu şeyi, Abhazlar için kabul etmemek yasal mı" diyerek, Abhazya’nın bağımsızlığının tanınması için yapılan çalışmalara hak verdiğini açıklamıştır..

Diplomat Dieter Boden, Gürcüstan Devlet Başkanı Faşist Saakaşvili'yi “yeni bir silahlı çatışma tehlikesini içinde gizleyen hareketlerinden“ ötürü eleştirmiş ve “Kosova'nın bağımsızlığından sonra Abhazya'nın bağımsızlığının da tanınması gerektiğini“ söylemiştir..

Ardından da, “Kosovalıların bağımsızlığından sonra, Abhazlar’a bağımsızlık vermemek adaletli olur mu?” diyerek “tüm dünya’nın vijdanına“ seslenmiştir..

Bugüne kadar Abhazya meselesine, Gürcüstanın toprak bütünlüğü çerçevesinde bakan Diplomat Dieter Boden gerçekleri görmüş ve Abhazya’nın bağımsızlığının kabul edilmesi yönünde fikir beyan ederek “imana gelmiştir..“

Şimdi biz, Anti Kemalist Partinin savunuculuğunu yapanlara ve “bazı Abhazlara“ soruyoruz..

Abhazya’nın haklılığına inanan, Alman Diplomat Dieter Boden mi “Gavur!“ yoksa, Gürcüstan’a askeri malzemeler vermeye devam ederek, Abhazya’ya karşı düşmanlığını sürdüren, Anti Kemalist Parti hükümetinin başı Gürcü Recep mi “Gavur!.“

Bugün, ABD, Türkiye, Fransa, İngiltere ve Yunanistan, Gürcüstan’a etkin şekilde askeri yardımda bulunmaktadır.
Ayrıca NATO üyesi olmayan İsrail, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Litvanya, Letonya, Ukrayna, Estonya, Bosna-Hersek ve Macaristan’ın da, değişik askeri-teknik katkıda bulunduğu bilinmektedir.

Rusya Savunma Bakanlığı, Gürcüstan’a yapılan dış yardımların listesini internet sayfasında yayınlamıştır.

Buna göre;
Türkiye, Faşist Gürcü ordusuna şimdiye kadar 60 zırhlı araç,
2 helikopter,
devriye botu,
değişik çap ve marka silah ve bunlara ait mermiler,
el bombaları,
mayınlar,
uydu haberleşme sistemleri,
Landrover ve
MAN marka araçlar vermiştir..
1998-2007 yılları arasında, 780'den fazla Gürcü askerini eğitmiştir..
Bu yardımlardan başka,
önümüzdeki dönem de Türkiye’nin,
Gürcistan’a 2 çıkarma gemisi,
1 mayın tarama gemisi,
Kılıç tipi değişik tonajda devriye gemileri,
Doğan tipi hücumbot,
100’e yakın zırhlı araç vermeyi planladığı da bilinmektedir..

Demirel ve Avrupalıların madalyalar taktığı, Gürcüstan’ın eski devlet başkanı, savaş suçlusu Faşist Şevardnadze, “Gürcüstan tarafı, Abhazya meselesinin çözümü konusunda barışçıl çözüm için tüm yolları kullanmalıdır. Sonuç alınamazsa, geriye uygun zamanda askeri güçle bölgeyi almak kalır“ demektedir..

Bu Faşist, Dieter Boden'in “Kosova’nın ardından, Abhazya'nın da bağımsızlığının tanınmasının gerektiğine“ ilişkin sözlerini eleştirerek,

Dieter Boden’i ciddiye almadığını belirtmiş ve
"Abhazya Gürcüstan'ın tarihi bir parçasıdır. Abhazya'ya bağımsızlık statüsünün verilmesi, bu sebepden dolayı deliliktir. Durumumuzun iyi anlaşılması gerekiyor. Dieter Boden, Abhazya'nın bağımsızlığından söz ederken, zor kullanarak Rusya yapısına dahil edilen Çeçenya cumhuriyetini de unutmaması gerekir. Yakın bir zamanda Çeçenler aktif olacaktır. Onlara tavsiyem bu anı elden kaçırmamalarıdır.. Gürcüstan yönetimi, Çeçenlerin harekete geçmesini kullanmalıdır. Ve Abhazya'yı geri almalıdır. Önemli olan doğru zamanı seçmektir. İşte o zaman Abhazya'yı geri almak zor olmayacaktır " diyerek,
işgalci Faşist zihniyetini, tüm dünya’ya hiç çekinmeden tekrar açıklamıştır..

Faşist Gürcü Şevardnadze, Faşist Gürcü Saakaşvili ve Faşist Gürcü Recep kol-kola girmişlerdir. Onlar Cami duvarına gitmekte ısrarlı görünüyorlar..

Bu nedenle bizler, onların yol arkadaşı olanlara, “Helva“ hazırlamalarını öneriyoruz..


Kırgız Ajönba
23 Mayıs 2008
had-der@web.de
www.hamburgabhazyadostlukdernegi.blogspot.com
 

Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Diğer KIRGIZ AJÖNBA Yazıları
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.