RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 12 Mayıs 2011, Perşembe 21:33:05 tarihnde eklendi. 666 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhazya'nın Nart grubu Rusya'yı fethetti.

ABHAZYA NART GURUBU SOÇİ’ DE DÜZENLENECEK OLAN 2014 KIŞ OLİMPİYATLARINA DESTEK GECESİNE KATILDI
Abhazya'nın Nart grubu Rusya'yı fethetti. 27/07/07 Tarihinde  Saat 21:00 da Rusya ORT-1. Kanalında yayınlanan KVN ( Rusça:KBH) Programına Abhazya adına katılan eski KVN Şampiyonu; NART Gurubu izleyicilerin yoğun beğenisini topladı. Rusya 1. Kanalda yıllardır beğeni ile izlenen programın diğer konukları Pryetogorsky Bölgesinden MEGAPOLİS Gurubu ve Moskova Bölgesi Gurubu idi.

Soçi’deki izleyicilere Abhazya’nın insanlarını şakacı yaklaşımlar ile anlatan NART Gurubu.Yapmış oldukları skeçte Tanrıların Dünya insanlarına Toprak Dağıtma Törenini anlattılar. Mitolojiye göre “Tanrılar Dünya’daki toprakları birer, birer milletlere dağıtırlar. Kupanın içerisinde toprak kalmaz ancak Abhaz İnsanı geç kalır. Tanrılar geç kalma nedenini sorduklarında o da Evine gelen misafirini ağrlamak zorunda olduğunu o yüzden geç kaldığını belirtir. Tanrılarda Abhaz insanının bu duyarlılığı karşısında kendilerine ayırtmış oldukları Toprakları Abhazlara verir.”

Bunun sonucunda 2014 yılı Soçi Kış Olimpiyatlarına Gelecek olan ziyaretçilerinde Abhazya’da aynı düşünce ile ağırlanacakları hatırlatılmış oldu.

Bu skecin sonucunda NART Gurubu izleyicilerden yoğun alkış aldı.

Programın sonunda kürsüye gelen Krasnodar Valisi Aleksandr TKAÇEV “2014 Kış Olimpiyatlarının hazırlanmasında Abhaz Kardeşlerimizin işbirliği ve katkısının da olacağını" belirtmesi izleyicilerinde alkışlı desteğini aldı.

Abhazya’nın tanıtılması için yıllardır çalışan Abhazya Devlet Üniversitesi Öğrencilerinin kurmuş olduğu NART Ekibini bu başarılı çalışmaları nedeniyle bizlerde kutluyoruz.

Kaynak: Rusya ORT-1. Kanal


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.