RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 12 Mayıs 2011, Perşembe 21:16:35 tarihnde eklendi. 579 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sergey Bagapş; 3 ülke birlikte

SERGEY BAGAPŞ " ÜÇ ÜLKE DEVLET BAŞKANI BAĞIMSIZLIK İÇİN BİRLİKTE HAREKET EDİYORLAR" DEDİ.
Sergey Bagapş; 3 ülke birlikte ABHAZYA DEVLET BAŞKANI SERGEY BAGAPŞ  IV.ULUSLARARASI DEMOKRASİ VE ULUSLARIN HAKLARINI KORUMA TOPLANTISI HEYETİNİ KABUL ETTİ.

26.06.07

 IV.Uluslar arası Demokrasi ve Ulusların Hakları Birliği’nin  toplantısına katılan Demokrasi ve Ulusların Haklarını Koruma Heyeti Genel Sekreteri Girgory MARAKUTSU, Pridnestotiya Moldova Cumhuriyeti Devleti Yüksek Konsey Başkanı Evgeny ŞEVÇUKA, Güney Osetya Cumhuriyeti Parlamento 1. Başkan Yardımcısı Tarzan KOKOTY ve Abhazya Parlamento Başkanı Nugzar AŞUBA  Sn. Sergey BAGAPŞ tarafından kabul edildi.

Abhazya Devleti Başkanı Basın sözcüsü Kritian BJANİYA’nın belirttiğine göre
S. BAGAPŞ “Toplantıya katılan devletlerin başkanları temel hedef olarak Dünya Milletler topuluğu  içerisinde bağımsızlıklarının tanınması için sürekli olarak birlikte hareket ediyorlar.” Diyerek heyet üyelerinin dikkatini çekti.

S. BAGAPŞ “Haziran ayı içerisinde Abhazya, Pridnestoriya ve Güney Osetya Devlet Başkanları arasında yapılması gereken toplantının bazı teknik nedenlerden dolayı gerçekleşemedi. Ancak mutlaka 2007 Sonbaharına kadar gerçekleşecektir” diyerek kobuya verdiği önemin altını dikkatle çizdi.

S.BAGAPŞ toplantıya katılanlara başarılar diledi.

Katılımcı ülkelerin parlamento başkanları toplantı sonucunda birlikte almış oldukları yüksek yasama kararı sonuçları hakkında S. BAGAPŞ’a bilgi verdiler. 

Kaynak: Apsny Press                                  Çeviri: Fatih ATAN


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.