RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 27 Mayıs 2024, Pazartesi 19:33:36 tarihnde eklendi. 201 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhazya’dan Gürcistan’a Jet Yanıt Var!

ABHAZYA CUMHURİYETİ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI “ABHAZYA CUMHURİYETİ HALKI NİHAİ TERCİHİNİ YAPMIŞTIR VE BU SEÇİM HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİĞE TABİ DEĞİLDİR!”
Abhazya’dan Gürcistan’a Jet Yanıt Var!

26/05/2024. İstanbul. 26 Mayıs 2024. Abhazyam.com. Fatih Atan. (Atanba – Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Gürcistan Başbakanı Irakli Kobakhidze'nin Abhazya ve Güney Osetya'nın Gürcistan'a geri dönmeleri isteğine ilişkin açıklamasını yorumladı.

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Açıklamasında “Bu tür popülist açıklamaların Gürcistan’da yapılacak olan bir sonraki parlamento seçimlerinin arifesinde yapıldığı ve öncelikle yurt içi seçmen kitlesinin hedef alındığı açıktır. Gürcistan yönetiminin Abhazya Cumhuriyeti'ni Gürcistan'a geri dönmesi ile ilgili her türlü girişimi kesinlikle boşunadır. Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı olarak bir kez daha Abhazya Cumhuriyeti'nin bağımsız bir devlet olduğunu açıklayarak belirtiriz ki, Abhazya kendi egemenliğini güçlendirme yolunda ilerlemeye devam etmektedir. Abhazya Cumhuriyeti halkı nihai tercihini yapmıştır ve bu seçim herhangi bir değişikliğe tabi değildir.” Bilgisine yer verdi.  

Gürcistan Başbakanı Irakli Kobakhidze, 26 Ağustos’ta Gürcistan’ın Bağımsızlık Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Gürcistan’ın Güney Osetya ve Abhazya'yı ülkeye geri döndüreceğini ve 2030 yılına kadar Avrupa Birliği'ne üye olacağını söyledi.

Gürcistan Başbakanı Irakli Kobakhidze X Hesabında “Bizim hayalimiz, 2030 yılına kadar Abhaz ve Osetyalı kardeşlerimizle birlikte birleşik ve güçlü bir Gürcistan'da yaşamaktır. Birleşik ve güçlü bir Gürcistan, 2030 yılında Avrupa ailesinin tam üyesi haline gelmesidir” diye yazdı.

Kaynak: https://www.apsnypress.info/ru/home/novosti/item/11459-mid-abkhazii-gosudarstvennyj-suverenitet-abkhazii-ne-podlezhit-kakoj-libo-revizii

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.