RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 17 Mayıs 2024, Cuma 19:53:46 tarihnde eklendi. 179 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan – Kobakhidze Görüştü!

RECEP TAYYİP ERDOĞAN “TÜRKİYE’NİN GÜRCİSTAN’IN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNE, EGEMENLİĞİNEYÖNELİK GÜÇLÜ DESTEĞİMİZİ BİR KEZ DAHA VURGULADIM”
Erdoğan – Kobakhidze Görüştü!

17/05/2024. Antalya. 16/05/2024. Abhazyam.com. Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cunhurbaşkanlığı resmi sitesinde verlien bilgiye göre, Türkiye’ye resmi bir ziyarette bulunan Gürcistan Başbakanı Irakli Kobakhidz’yi 16 Mayıs Perşembe günü Ankara’da kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinde verilen bilgiye göre, Recep Tayyip Erdoğan, Irakli Kobakhidze ile birlikte düzenledikleri basın toplantısında “Türkiye’nin Gürcistan’ın toprak bütünlüğüne, egemenliğine, istikrar ve refahına yönelik güçlü desteğini bir kez daha vurguladım. Ayrıca, Gürcistan’ın Avrupa-Atlantik kurumlarıyla bütünleşme çabalarına olan desteğimizin süreceğini ifade ettim” dedi.

Gürcistan Başbakanı Kobakhidze de Gürcistan Başbakanı olarak ilk defa Türkiye'yi ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Türkiye çok yakın iş birliği yaptığımız stratejik ortaklığımız olan bir ülke. Bu ortaklığı da çok önemsiyoruz, büyük takdirle karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gürcistan'a ziyarette bulunacağına dair söz verdiğini belirten Gürcistan Başbakanı Kobakhidze konuşmasında “Gürcistan için toprak bütünlüğümüzün ve egemenliğimizin Türkiye tarafından desteklenmesi çok önemli. Şunu vurgulamak isterim. Gürcistan'a ve Gürcistan'ın millî çıkarlarına Sayın Cumhurbaşkanı'nın verdiği destekten dolayı çok memnunuz, kendisine teşekkür ediyoruz” vurgulamasında bulundu.

Kaynak: https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/152409/-gurcistan-in-avrupa-atlantik-kurumlariyla-butunlesme-cabalarina-olan-destegimiz-surecek-

www.abhazyam.com     


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.