RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 14 Mayıs 2024, Salı 19:16:46 tarihnde eklendi. 76 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürcistan Karıştı!

GÜRCİSTAN PARLAMENTOSU, YABANCI KÖKENLİ AJANSLARIN KAYIT ALTINA ALINMASI VE HARCAMALARINA İLİŞKİN YILLIK RAPOR YAYINLAMASINA İLİŞKİN KANUNU KABUL ETTİ!
Gürcistan Karıştı!

14/05/2024. Tiflis. 14 Mayıs 2024. REGNUM. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Interpressnews haber Ajansı’nın haberine göre, Tiflis'te yabancı ajanslarla ilgili yasa tasarısının kabul edilmesini protesto eden bir protestocu gurubu, Gürcistan parlamentosunun girişine yakın bir yerde bulunan bariyerleri kırarak bahçeye girdi.

Haber Ajansı’na göre polis, bariyerin yıkılmasının ardından arkasına geçmeyi başaran protestocuları dağıttı. Kolluk kuvvetleri hoparlörler aracılığıyla protestoculara dağılmaları, aksi takdirde dağılacakları yönünde çağrıda bulundu.

Polisin parlamentoya çevik kuvvet polisi ve tazyikli su dağıttığı bildirildi. Binanın içinde güvenlik güçleri de seferber edildi.

Regnum Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, 14 Mayıs'ta Gürcistan Parlamentosu üçüncü sonuç görüşmesinde, yabancı ajansların kayıtlarının oluşturulmasını ve onlar için harcamalara ilişkin zorunlu yıllık raporlama getirilmesini içeren “Dış Etkinin Şeffaflığı Hakkında” yasa tasarısını kabul etti. Parlamento toplantısı yoğun protesto eylemlerinin ortasında gerçekleşti.

Tasarı, muhalefet milletvekillerinin karşı çıkmasıyla hararetli bir ortamda tartışıldı. Parlamenterler arasındaki tartışmalar kavgaya dönüştü.

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği, Gürcistan yetkililerini, 1938'den bu yana yürürlükte olan bir Amerikan yasasına dayanmasına rağmen, yabancı ajanslara yönelik bir yasa tasarısı geçirme niyetlerinden dolayı eleştiride bulunuyorlar.

2 Mayıs'ta ABD'nin Tiflis Büyükelçisi Robin Dunnigan, Gürcü yetkililerin girişiminin Avrupa entegrasyon süreciyle bağdaşmadığını söyledi. Diplomat, Tiflis'i Batı yanlısı değerlere hâlâ sadık olduğunu teyit etmeye çağırdı.

Kaynak: https://regnum.ru/news/3888831

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.