RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 08 Mayıs 2024, Çarşamba 16:34:37 tarihnde eklendi. 239 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Antalya Abhaz Kültür Derneği Açıklaması!

ANTALYA ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİ 2. OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET VE ABHAZ – FED İLE İİŞKİLERİN DÜZENLENEMESİ HAKKINDA Kİ BİLGİLENDİRME!
Antalya Abhaz Kültür Derneği Açıklaması!

08/05/2024. Antalya. 08 Mayıs 2024. Antalya Abhaz Kültür Derneği. Fatih Atan. (Atanba - Тванба). 05 Mayıs 2024 Tarihinde Antalya Abhaz Kültür Derneği 2. Olağan Kurulu, geniş bir üye katılımı ile dernek merkezinde gerçekleşti.

Aşağıda, Antalya Abhaz Kültür Derneği Başkanı Şamil Gümüş (Maharia) tarafından yayınlanan bilgilendirme yazısı bulunmaktadır.

 *****   

“Tarih: 08.05.2024

Sayı: 2024 – 04

Kütük No : 07-042-189

Konu: BİLGİLENDİRME

ANTALYA ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİ 2. OLAĞAN GENEL KURULU KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ

ANTALYA ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİ 2.OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YOĞUN BİR ÜYE KATILIMI İLE GERÇEKLEŞMİŞTİR.

GENEL KURUL İLE İLGİLİ OLARAK KAMUOYUNUN İLGİSİNİ ÇEKECEĞİNİ DÜŞÜNDÜMÜZ 2 YILLIK FAALİYET RAPORUMUZU VE GENEL KURULDA OY BİRLİĞİ İLE ALINAN ABHAZ DERNEKLERİ FEDERASYONU İLE İLİŞKİLERİ KAPSAYAN 12. MADDEYİ KAMUOYUNA BİLGİSİNE SUNUYORUZ.

1) FAALİYET RAPORUMUZ:

1) DERNEĞİMİZ 23.03.2022 TARİHİNDE RESMİ KURULUŞUNU YAPMIŞTIR.

2) KURULUŞ AŞAMASINDAN İTİBAREN BÖLGE DEKİ SOYDAŞLARLA İLETİŞİME GEÇİLMİŞ VE ULAŞILABİLEN SOYDAŞLARA DERNEĞİN KURULUŞ BİLGİSİ VERİLMİŞ VE ÜYE KAYITLARINA BAŞLANILMIŞTIR.

3) BU ZAMAN ZARFINDA YEREL YÖNETİMLE KONTAKLAR KURULMUŞ,

KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI SEMİH ESEN

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ

MURATPAŞA KAYMAKAMI ORHAN BURHAN

RUSYA FEDERASYONU BAŞ KONSOLOSU OLEG ROGOZA

DERNEK KURUCU YÖNETİMİ TARAFINDAN KENDİLERİNE ZİYARETLERDE BULUNULMUŞ DERNEK KURULUŞUMUZ HAKKINDA BİLGİ VERİLMİŞ VE DERNEK PLAKETLERİMİZ KENDİLERİNE TAKDİM EDİLMİŞTİR.

4) 2022 21 MAYIS ETKİNLİKLERİNE DERNEK KURUCU BAŞKANIMIZ ŞAMİL GÜMÜŞ VE KURUCU YÖNETİM KURUL ÜYEMİZ DEĞERLİ AYHABIMIZ FATİH ATAN DERNEĞİMİZİ TEMSİLEN KATILMIŞLARDIR.

5) 2022 MAYIS AYINDA DÜZCE DE DÜZENLENEN ABHAZ DERNEKLERİ FEDERASYONU DERNEK BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA KATILIM SAĞLADIK.

6) 2022 YILI RAMAZAN AYINDA DERNEK OLARAK İLK İFTAR PROGRAMIMIZI ANTALYA BALIK RESTAURANT DA GERÇEKLEŞTİRDİK.

7) 2022 YILI TEMMUZ AYINDA 270m2 LİK DERNEK MERKEZİMİZİ KİRALADIK VE YAKLAŞIK 20 GÜNLÜK BİR TADİLAT SÜRECİNE GİREREK BİZLERE VE TOPLUMUMUZA YAKIŞIR BİR DERNEK MERKEZİ DİZAYN ETTİK, BU SÜRECİ BAŞINDAN SONUNA KADAR YÜRÜTEN VE BİZLERE BÖYLESİ GÜZEL BİR DERNEĞİ DİZAYN EDEN DEĞERLİ YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ SAYIN TRIPŞI ÖMER ALDEMİR’E DERNEĞİMİZ ADINA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.

8) 04.09.2022 YILINDA DERNEK MERKEZİMİN AÇILIŞINI ABHAZYA TAM YETKİLİ TEMSİLCİMİZ SAYIN İBRAHİM AYUZBA Dönemin FEDERASYON BAŞKANI MURAT MAHARİA VE ABHAZ FED YÖNETİMİ, YİNE FEDERASYON ESKİ BAŞKANLARIMIZDAN SAYIN CENGİZ AŞBA, BURSA, İNEGÖL, ZONGULDAK KARAELMAS, ESKİŞEHİR, ADANA DERNE BAŞKANLARININ VE YÖNETİMLERİNİNDE KATILIMLARI İLE GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞ YAPTIK KENDİLERİ BİZLERİ HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMADILAR DERNEĞİMİZ ADINA TEŞEKKÜR EDERİZ.

9) 2022 YILI KASIM AYI İTİBARİ İLE ÜYELERİMİZ İLE AYLIK KAHVALTI VE HALUJ GÜNLERİMİZ BAŞLADI.

10) 2022 ARALIK AYINDA ABHAZYADA DÜZENLENEN DÜNYA ABHAZ ABAZİN KONGRESİNDE DERNEGİMİZİ TEMSİLEN 1 DELEGE İLE KATILDIK.

11) 2023 YILI OCAK AYINDA DERNEK MERKEZİMİZDE KADİM ABHAZ KÜLTÜRÜNÜN EN ÖNEMLİ RİTÜELLERİNDEN OLAN ABHAZLARIN YENİ YILI OLARAK DA BİLİNEN AJURNÜHA YI GENİŞ BİR KATILIMLA KUTLADIK.

12) 2023 YILI ŞUBAT AYINDA DERNEK MERKEZİMİZ TARİHİN EN ÖNEMLİ GÜNLERİNDEN BİRİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI, DERNEĞİMİZ ÜYELERİNDEN 92 93 ABHAZYA GÜRCİSTAN SAVASINDA CAN SİPERHANE VATAN MÜDAFASINI GERÇEKLERŞTİREN SAYIN ÖZCAN ÇOKUA, SAYIN ERDOĞAN MID VE SAYIN ÜMİT GEÇBA YA SAYIN ELÇİMİZ İBRAHİM ÖYÜZBA VE FEDERASYON BAŞKANI MURAT MAHARİA VE FEDERASYON YÖNETİM KURULUNUN KATILIMLARI İLE GÖRKEMLİ BİR MADALYA TÖRENİ İLE MADALYALARI TAKDİM EDİLMİŞTİR.

13) 2023 YILI MART AYINDA İNEGÖL DERNEĞİMİZİN GENEL KURULUNA KATILDIK.

14) 2023 YILI MART AYINDA KURUCU VE EBEDİ LİDER SAYIN VİLADİSLAV ARDZINBANIN ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE DERNEK MERKEZİMİZDE ANMA TÖRENİ DÜZENLEDİK

15) 2023 YILI NİSAN (RAMAZAN) DEĞERLİ ÜYLERİMİZDEN KIYMETLİ BÜYÜĞÜMÜZ SAYIN PROFESÖR DOKTOR ZEKİ ERTUĞ HOCAMIZIN MİLLETVEKİLLİĞİ ADAY ADAYLIĞI NI DESTEKLEMEK ADINA DÜZENLEDİĞİMİZ İFTAR YEMEĞİNDE TÜM ÜYELERİMİZ VE MİSAFİRLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK.

16) 2023 YILI MAYIS AYINDA ÜLKEMİZDE GENEL SEÇİMLER MARATONU VARDI BİZLERDE DERNEK MERKEZİMİZDE PARTİLERİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI AĞIRLADIK.

17) 2023 YILI MAYIS AYI 21 MAYIS ANMA TÖRENLERİNE BU SEFER ANTALYA ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİ OLARAK BİR OTOBÜS DOLUSU SOYDAŞIMIZLA KATILIM SAĞLADIK

18) 2023 HAZİRAN AYINDA PORTOBELLO OTELDE RUSYA FEDERASYONU ANTALYA BAŞ KONSOLOSLUĞUNUN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU RUS GÜNÜ NE DAVETİNE KATILIM SAĞLADIK VE SAYIN KONSOLOS SAYIN BAŞKANIMIZA PİLAKET TAKTİM EETİLER.

19) 2023 HAZİRAN AYINDA AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI GÖÇ POLİTİKALARI VE KÜLTÜRLER ARASI İLETİŞİM SEMİNERİNE DERNEĞİMİZ ADINA KATILAN SAYIN GÜLSÜM AYAZ KÖROĞLU DERNEĞİMİZ ADINA SERTİFİKA ALDI KENDİLERİNE EMEĞİ VE DESTEĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

20) 2023 YILI HAZİRAN AYINDA DERNEĞİMİZ OLARAK DESTEK VERMİŞ OLDUĞUMUZ ANTALYA KADIN KARAVANCILAR KOROSU MURATPAŞA BELEDİYESİ KONSER SALONUNDA SAHNE ALDILAR VE BİZLEREDE DESTEKLERİMİZDEN ÖTÜRÜ PİLAKET TAKTİM ETTİLER.

21) 2023 YILI TEMMUZ AYINDA ATA VATAN ABHAZYA DAN DÜNYA MENTAL MATEMATİK OLİMPİYATLARINA KATILAN ÇOCUKLARIMIZI HAVA ALANINDA KARŞILADIK BİR HAFTALIK SÜRE İLE MİSAFİR ETTİK DÜNYA 3. SÜ OLDULAR BİZLERİ ONURLANDIRDILAR VE DERNEK MERKEZİMİZDE KUTLAMA DÜZENLEDİK BİRER PİLAKET VE ÖDÜL TAKTİM ETTİK.

22) 2023 YILI EYLÜL AYINDA KARAÇAY ÇERKES ABAZAŞTA BÖLGESİNDE DEĞERLİ YAZAR SAYIN RİDA NAKAOVA’ YI DERNEĞİMİZDE MİSAFİR ETTİK GENİŞ BİR KATILIM İLE GÜZEL BİR SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİK.

23) 2023 YILI EYLÜL AYINDA ATA VATAN ABHAZYADAN ANTALYA KEMERDE DÜZENLENEN DÜNYA MAİ TAİ TURNUVALARINA KATILAN GENÇLERİMİZİ AĞIRLADIK

24) 2023 YILI 30 EYLÜLDE GENİŞ BİR KATILIM İLE DERNEK MERKEZİMİZDE AYAYRA ZAFER GÜNÜNÜ KUTLADIK.

25) 2023 KASIM AYINDA YİNE KÜLTÜR ETKİLEŞİMİ ALTINDA DESTEK VERDİĞİMİZ VE KENDİLERİNİ TANIMAKTAN ÇOK MUTLU OLDUĞUMUZ ANTALYA ENGELLİLER SANAT EVİ NİN MURATPAŞA BELEDİYESİ KONSER SALONUNDA GERÇEKLEŞEN KONSERLERİNE KATILDIK VE BİZLERİ SAHNEYE DAVET EDEREK PİLAKET TAKTİM ETTİLER TEŞEKKÜR EDERİZ.

26) 2023 YILI KASIM AYINDA ABHAZ DERNEKELERİ FEDERASYONU 8. OLAĞAN KONGRESİNE KATILDIK.

27) 2023 YILI ARALIK AYINDA İZMİR ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİNİN AÇILIŞINA KATILDIK.

28) 2023 YILI ARALIK AYINDA MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ÜMİT UYSALI ZİYARET ETTİK VE BU ZİYARETTE DERNEĞİMİZİN KÜLTÜREL FAALİYETLERİNDE DESTEK SÖZÜ ALDIK.

29) 2024 YILI OCAK AYINDA DERNEK MERKEZİMİZDE GENİŞ KATILIMLI YENİ YIL KUTLAMASI GERÇEKLEŞTİRDİK BU KUTLAMADA ABHAZ MUTFAĞIMIZIN VAZGEÇİLMEZ LEZZETLERİ İLE BİZLERİ BULUŞUTURAN DERNEK ÜYEMİZ SAYIN NURAY CANBULAT A TEŞEKKÜR EDERİZ.

30)2024 OCAK AYI DEĞERLİ YAZARLARIMIZDA ADNAN ÖZVERİ NİN TURNANIN DANSI FİLMİ DESTEK GECESİNİ ANTALYADA MURATPAŞA BELEDİYESİ DESTEĞİ İLE DÜZENLEDİK.

31) 2024 YILI ŞUBAT AYINDA DERNEĞİMİZ ÜYESİ ABHAZYAM.COM HABER SİTESİ KURUCU GENEL YAYIN YÖNETMENİ SAYIN FATİH ATAN (ATANBA) YA DERNEK MERKEZİMİZDE GENİŞ KATILIMLI BİR KİTAP TANITIM, İMZA VE SÖYLEŞİ GÜNÜ DÜZENLEDİK.

32) 2024 YILI MART AYINDA DERNEĞİMİZ BÜNYESİNDE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ KAFKAS HALK DANSLARI PROFESYONEL EĞİTMENİ SAYIN DİANA HOCAMIZLA KAFKAS HALK DANSLARI KURSUMUZU BAŞLATTIK.

33) 2024 YILI MART AYI İÇERİSİNDE DERNEK MERKEZİMİZDE RAMAZAN AYI İFTAR PROGRAMIMIZDA BİR ARADA İDİK.

34) 2024 YILI MART AYI İÇERİSİNDE YÖNETİM KURULUMUZ MANAVGATA GİDEREK ORADAKİ SOYDAŞLARIMIZLA BİR ARAYA GELDİ

35) 2024 YILI 25 MART TARİRHİNDE RUSYADA KONSER SALONUNDA DÜZENLENEN BİR ETKİNLİK ESNASINDA ALÇAKÇA GERÇEKLEŞEN TERÖR SALDIRISINI KINAMAK VE BAŞSAĞLIĞINDA BULUNMAK ÜZERE YÖNETİM OLARAK RUSYA FEDERASYONU ANTALYA BAŞKONSOLOSLUĞUNU ZİYARET ETTİK.

36) 2024 YILI NİSAN AYINDA RAMAZAN BAYRAMININ 3. GÜNÜ DERNEK OLARAK BAYRAMLAŞMAMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK.

İKİ YILLIK SÜRE İÇERİSİNDE AYNI ZAMANDA GEREK ÜNİVERSİTEYE OKUMAYA GELEN GENÇLERİMİZ GEREKSE BİRTAKIM PROBLEMLER YAŞAYAN SOYDAŞLARIMIZINDA YANINDA OLDUK

GEÇİRDİĞİMİZ BU SÜRE İÇERİSİNDE BİZLERLE BİRLİKTE OLAN TÜM ÜYE VE SOYDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ.

 12. MADDE ABHAZ DERNEKLERİ FEDERASYONU İLE İLİŞKİLER

ANTALYA ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİ 2. OLAĞAN GENEL KURULUNDA OY BİRLİĞİ İLE ALINAN KARAR NETİCESİNDE AŞAĞIDAKİ YAZILI GEREKÇELER SESBİ İLE GEREK GÖRÜLDÜĞÜ TAKDİR DE ABHAZ DERNEKLERİ FEDERASYONU İLE ANTALYA ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİ İLİŞKİLERİNİ ASKIYA ALMA YETKİSİ ANTALYA ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİ YÖNETİM KURULUNA VERİLMİŞTİR.

GEREKÇELER:

1) MEVCUT SEÇİLEN FEDERASYON YÖNETİMİNİN, BAĞLI BULUNAN DERNEKLERE KARŞI İSTİŞARELERDE KULLANMIŞ OLDUĞU ÜSLUBUN SORUN OLMASI

2) FEDERASYON YÖNETİMİNİN YÖNETİME GELELİ 6 AY OLMASINA RAĞMEN YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN DERNEKLERLE HİÇBİR ŞEKİLDE İLETİŞİME GEÇMEMİŞ OLMASI,

3) SON 6 AYDIR FEDERASYONUN BİRLEŞTİRİCİ ÇATI GÖREVİ GÖRMESİ GEREKİRKEN DİASPORA DA BUNUNLA ALAKALI HİÇBİR GİRİŞİMDE BULUNULMAMASI VE FEDERASYONUN SADECE KURUMLARA VE OLAYLARA KARŞI PROTESTO MERCİĞİ OLARAK KULLANILMASI.

4) ABHAZ DERNEKLERİ FEDERASYONUNUN VE DERNEKLERİN ABHAZYA CUMHURUYETİ ALİ MENFAATLERİ DOGRULTUSUNDA YAPICI BİR KURUM OLMASI GEREKİRKEN BAZI DURUMLARDA BUNUN TAM TERSİ EYLEMLERDE BULUNMASI.

5) ABHAZ DERNEKLERİ FEDERASYONU OLUŞUMUNU SAĞLAYAN UNSURLARIN ABHAZ KÜLTÜR DERNEKLERİNİN OLDUĞU,FEDERASYON İLE ÜYE DERNEKLER ARASINDA ÇİFT YÖNLÜ İLETİŞİM VE FİKİR ALIŞVERİŞİ OLMADIĞI, DERNEKLER VE ABHAZ DİASPORASINDA BU KONUDAKİ SIKINTILARIN SÜREKLİ DİLE GETİRİLMESİNE RAĞMEN DİKKATE ALINMADIĞI, ELEŞTİRİYİ DİKKATE ALMA VE ÖZ ELEŞTİRİ YAPMA GELENEĞİNİN OLUŞMADIĞI NEDENİ.

BU VE BUNA BENZER DAVRANIŞLAR VE BİLDİRİMLERİN YAYINLANMASINDAN DOLAYI ABHAZYA CUMHURİYETİ VE ABHAZ DİASPORASI’NIN ZARAR GÖREBİLECEĞİ KANAATİ BİZLERDE UYANMIŞTIR.

Saygılarımızla

Antalya Abhaz Kültür Derneği

Yönetim Kurulu Adına

Başkan

Şamil Gümüş”

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.