RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 08 Şubat 2024, Perşembe 12:20:52 tarihnde eklendi. 249 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kiev, Moskova’ya Karşı İkinci Cephe Açmak İstiyor!

GÜRCİSTAN’DA BAŞBAKAN ADAYI İRAKLİ KOBAKHİDZE “KİEV YÖNETİMİ, GÜRCİSTAN’DA RUSYA’YA KARŞI İKİNCİ BİR CEPHA AÇMAYI PLANLIYOR!”
Kiev, Moskova’ya Karşı İkinci Cephe Açmak İstiyor!

08/02/2024. Tiflis. 06 Şubat 2024. REGNUM. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Gürcistan’da yapılacak olan seçimlerde, başbakanlık adayı olarak yarışacak olan İrakli Kobakhidze 6 Şubat'ta gazetecilerla yaptığı görüşmede, Kiev yönetiminin Gürcistan'da Rusya'ya karşı ikinci bir cephe açmayı planladığını söyledi.

Kobakhidze, Gürcistan Devlet Güvenlik Servisi tarafından Gürcistan toprakları üzerinden Ukrayna'dan Rusya'ya patlayıcı taşıyan bir arabanın ele geçirilmesine ilişkin verilen bilgilendirme hakkında yorumda bulundu. Politikacı, bu olayın, Ukrayna'nın Gürcistan'ı Rusya ile çatışmaya sürükleme niyetinin onayı olduğundan emin.

Kobakhidze, “Bu eylem, Ukrayna devlet yönetiminde bulunan üst düzey yetkililerin Gürcistan'da ikinci bir cephe açmak istediklerini ve muhtemelen hâlâ da açma niyetinde olduklarını açıkça belirttiklerini bir kez daha doğrulamaktadır” dedi.

Kobakhidze, Gürcistan'ın Rusya'nın hedefi haline getirilmesine karşı olduğundan dolayı, bu durumdan endişe duyduğunu da sözlerine ekledi.

Regnum Haber Ajansı’nın daha önce gelirttiği gibi, 5 Şubat'ta Gürcistan Devlet Güvenlik Servisi tarafından, Odessa'dan Voronej'e gitmek üzere yola çıkan bir arabada patlayıcı madde ve patlayıcı düzenleyici cihazların ele geçirildiği bildirilmişti. Güvenlik güçleri, Türkiye üzerinden giriş yapan araçta bulunan patlayıcı maddelere el koydu ve getirilişi hakkında inceleme başlattı. Bu olayın organizatörünün, Ukrayan’da iktidarda bulunan Halkın Hizmetkarı partisi’nden Odessa Bölgesi’nden meclis adayı olan Ukrayna vatandaşı Andrei Sharashidze olduğunu belirlediler.  

Kaynak: https://regnum.ru/news/3865383

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.