RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 29 Ocak 2024, Pazartesi 13:53:59 tarihnde eklendi. 310 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abısta Tiyatro Topluluğu Sahne Alıyor!

ABHAZ DİASPORASI’NIN TEK TİYATRO TOPLULUĞU ABISTA 12 ŞUBAT 2024’DE “ÖTE(DE)KİLER” OYUNU İLE TİYATROSEVERLERLE BULUŞUYOR
Abısta Tiyatro Topluluğu Sahne Alıyor!

29/01/2024. Antalya. 29 Ocak 2024. Abhazyam.com. Fatih Atan. (A’tanba - Тванба). Türkiye Abhaz Diasporası’nın tek tiyatro topluluğu olan Abısta Tiyatro Topluluğu 2024 Yılı Tiyatro Sezonu’nunda 12 Şubat 2024 Tarihinde Saat: 20.30’daİstanbul Ara Sahne’de açıyor. (Ara Sahne: Kuloğlu Mah. Sadri Alışık Sok.No:24 K:4 D.4 Beyoğlu İstanbul)

 

Not: Bilet Talebi için: www.tiyatrolar.com.tr den başvuruda bulunulabilir.

 

Abısta Tiyatro Topluluğu: Abhaz - Kafkas Diasporası gençleri tarafından 2016 yılında, geçtiğimiz günlerde kaybetmiş olduğumuz değerli sanatçı ve oyuncu Ayla ALGAN’ın manevi desteği ve öğrencisi olan değerli genç yönetmen Nazlı Başaran’ın önderliğinde, İstanbul Abhaz Kültür Derneği’nin desteği ile kurulan ABISTA Tiyatro Topluluğu, 28 Haziran 2018 Tarihinde ilk tiyatro oyunları olan Kafkas göçünü anlatan, "YUVA - Bir Eve Dönüş Hikayesi" adlı müzkal - dram tiyartro oyunu ile sahne aldı.

ABISTA Tiyatro Topluluğu Pandemi nedeniyle ara verdiği çalışmalarına, 2023 yılı Sezonunda ÖTE(DE)KİLER adlı tiyatro oyunu ile dönüş yaptı. 06 Nisan 2023 Tarihinde saat:21:00’da İstanbul – Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluştu.

Abısta Tiyatro Topluluğu 2024 yılı sezonuna 12 Şubat 2024 Tarihinde ÖTE(DE)KİLER tiyatro oyunu ile tiyatroseverlerle buluşuyor. Abhazyam.com olarak, Abhaz, Kafkas Diasporası ve tiyatroseverlerin ABISTA’yı yalnız bırakmayacağına inanıyor, çalışmalarında başararılarının devamını diliyoruz.

ÖTE(DE)KİLER Tiyatro Oyunu: Tek Perde/90 Dakika. “Savaşlar, içimizde ki gülleri topraklarından eder.” Oyun, bir ailenin son akşamyemeğine ve savaşın birden başlamasıyla sofralarının nasıl dağıldığına odaklanıyor. İki taraflı bir bakışla savaşın insanlar üzerindeki etkisi, varoluş mücadelesi, yaşam ve ölüm arasındaki döngüye ağırlıkla yer veriyor. Oyunda imgesel olarak güller ve kasapların arasındaki savaş anlatılırken alt metinde savaşın ortasında öteki olmak, ötedeki olarak kalmak, çaresizlik, şaşkınlık ve birlik olarak direnmek duygusu derinden işleniyor. Çağdaş dans ve fiziksel tiyatro örneği olarak karşımıza çıkan Abısta Tiyatrosu’nun ikini oyunu olan ÖTE(DE)KİLER, kültür araştırması, kimlik kavramı ve bireyin kökenlerine doğru yapılan bir yolculuğunu merkezine alıyor.”  

Oyuncular: Aşamez PİHAVA, Burak KUMAŞ, Çağatay KOÇ, Hibla ATAN, Pelin HABİÇOĞLU, Recep ÖZDEMİR, Setenay ÖZBAŞ, Yağmur YILMAZ, Şule KESİK.

Sahne Arkası: Nazlı BAŞARAN (Yazar/Yönetmen), Burak KUMAŞ (Hareket Tasarımı), İlker TOĞAY (Işık Tasarımı), Rada Canberk Kobaş (Dekor Tasarım), Rabia GENÇER (Afiş Tasarım), Pelin HABİÇOĞLU (Proje Tasarım).

www.abhazyam.com   


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.