RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 02 Kasım 2023, Perşembe 16:50:53 tarihnde eklendi. 189 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatih Atan’a Güney Osetya Dostluk Nişanı!

LİLİANA YAKOVLEVA “GÜNEY OSETYA CUMHURİYETİ DEVLET BAŞKANI ALAN GAGLOEV TARAFINDAN FATİH TVANBA’YA (ATAN) GÜNEY OSETYA DOSTLUK NİŞANI ÖDÜLÜ VERİLDİ!
Fatih Atan’a Güney Osetya Dostluk Nişanı!

02/11/2023. Suhum. 02 Kasım. 2023. Abhazya Cumhuriyeti Gazetesi. Liliana Yakovleva. Çeviri: Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Gazetesi 02 Kasım 2023Tarihli sayısında, 22 Ekim 2023 tarihinde, abhazyam.com genel yayın yönetmeni Fatih Atan’a Güney Osetya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Alan Gagloev tarafından verilen “Güney Osetya Dostluk Nişanı” törenini haber olarak verdi.

 

Aşağıda Abhazya Cumhuriyeti Gazetesi Yayın Yönetmeni Liliana Yakovleva tarafından yayınlanan haber yazısı bulunmaktadır.  

 

“Liliana Yakovleva

 

Fatih Tvanba'ya büyük ödül

 

İstanbul Abhaz Derneğinde (kültür merkezi) kalabalık bir toplantı gerçekleşti.

 

Toplantı sırasında, acil gündem hakkında konuşmak, diasporayı ilgilendiren konular hakkında görüş alışverişinde bulunmak ve elbette ki, Abhaz Diasporası Örgüt yönetiminin (Abhaz Dernekleri Federasyonu – abhazyam.com) yeniden seçilmesinde oy kullanacak olan delege seçimi yapıldı. Abhaz Kültür Dernekleri Federasyonu seçimlerinin gerçekten çok çekişmeli ve ilkeli olduğunu belirtmek gerekir. Sonuçta, yirmi iki kişi seçildi.

 

Toplantının sunumunu yapan kişi (Albuz Yağan – İstanbul Abhaz Kültür Dernek Başkanı – abhazyam çcom), Güney Osetya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Alan Gagloev'in Kararnamesini okuması amacıyla Güney Osetya Cumhuriyeti'nin Türkiye'deki Tam Yetkili Temsilcisi Burhan Canpolat'a söz verdi.

 

Burhan Canpolat, “Güney Osetya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Alan Gagloev tarafından imzalanan bu Kararname ile “Güney Osetya halkının Vatanseverlik Savaşı olaylarının objektif olarak yayınlanmasına büyük kişisel katkılarından dolayı" Fatih Tvanba'ya Dostluk Nişanı verilmiştir” açıklamasında bulundu.

 

Toplantıda bulunanlar, hemşerilerinin böyle bir yüksek ödüle layık görülmesine karşılık olarak büyük bir beğeni ve destek vererek alkışladılar ve kutladılar.

 

Fatih Tvanba diasporada iyi bir örgütleyici, yaratıcı bir insan, siyasi olayları yakından takip eden, analiz eden ve kendi vizyonunu toplumun dikkatine sunan bir kişi olarak biliniyor. Anlaşıldığı üzere, onun hayattaki konumu sadece Türkiye'de bilinmiyor. Güney Osetya'da da büyük beğeni topladığı görülüyor.

 

Fatih Tvanba'nın tarihi vatanı Abhazya'daki yurttaşları kendisini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyor.”

 

İstanbul, Türkiye. (telefondan alınan bilgilenme)

 

Fotoğrafta: Fatih Tvanba (ortada) - yüksek ödül için teşekkür konuşmasını yapıyor. Güney Osetya'nın Türkiye Tam Yetkili Temsilcisi Burhan Canpolat (solda) ve İstanbul Dernek Başkanı Albuz Yağan bulunyorlar..

 

Kaynak: https://gazeta-ra.info/obshchestvo/item/1328-vysokaya-nagrada-fatikhu-tvanba

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.