RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 08 Ağustos 2023, Salı 11:49:05 tarihnde eklendi. 174 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

08/08/2008 Katliamını Unutma, Unutturma!

08 AĞUSTOS 2008, GÜRCİSTAN'IN 1500 SİVİL İNSANI KATLETTİĞİ GÜNEY OSETYA KALİMANININ 15. YIL DÖNÜMÜNÜ UNUTMAYALIM, UNUTTURMAYALIM!
08/08/2008 Katliamını Unutma, Unutturma!

08//08/2022. Antalya. 08 Ağustos. 2023. Abhazyam.com. Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Fatih Atan (A'tanba). Değerli okuyucular, bundan onbeş yıl önce Gürcistan Silahlı Kuvvetleri tarafından, 7 Ağustos'u, 8 Ağustos'a bağlayan gece, Güney Osetya'ya karşı silahlı saldırı başlattı.

 

ABD, Batı Dünyası, İsrail, Ukrayna ve Türkiye tarafından sürekli olarak askeri destek verilerek Abhazya ve Güney Osetya'yı işgal etmesi için güçlendirilen Gürcistan'daki Gürcistan Soros Cumhuriyeti Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, Güney Osetya'da 1500 genç, yaşlı, kadın, çocuk demeden sivil insanın yaşamını yitirmesine ve binlerce insanın ölümüne neden oldu.

 

M. Saakaşvili'nin bu katliamına batı dünyası kadar Türkiye Cumhuriyeti'nde o dönemde de iktidarda bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Hükümeti de yapmış olduğu siyasi, ekonomik ve askeri destekle ortak olmuştur. Bu destek maddi olarak da ispatlanmıştır.

 

Şimdi, Ortadoğu’da, Afrika'da ve dünyanın birçok yerinde ki katliamlara destek olan AKP Hükümeti Güney Osetya'da yaşanan katliamların sorumluluğundan kurtulamayacaktır ve unutulmayacaktır.

 

Güney Osetya katliamını başlatan savaş uçaklarının kalkmış olduğu Vaziyani hava alanının inşaatında çalışan Abhaz ve Kuzey Kafkas kökenli kişilerinde unutulmadığı gibi.

 

Günümüz koşullarında, Suriye’de, Türkiye’de yaşanan insan ölümlerinin, halk katliamlarının destekçisi ve zemin hazırlayıcısı olan AKP Hükümetine bugünde destek veren Abhaz ve Kuzey Kafkasya Diasporası insanları da o dönemde olduğu gibi, hem Abhazya’da, hem Güney Osetya’da, Suriye’de yaşanan katliamlardaki kanla kirlenen ellerini temizleyemeyeceklerdir.

 

Değerli abhazyam.com izleyicileri, sizleri bundan 2 yıl öncesine götürelim ve Gürcistan Başbakanı İrakli Garibashvili’nin 1 Haziran 2021 yılında Türkiye ziyareti sırasında Türkiye Cumhurbaşkabı Recep Tayyip Erdoğan’ın Abhazya ve Güney Osetya hakkında söylemiş olduğu sözleri bir kez daha hatırlatalım. R.T. Erdoğan konuşmasında “Gürcistan’ın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne desteğimizi her vesile ile vurguluyoruz. Abhazya ve Güney Osetya ihtilaflarının Gürcistan’ın toprak bütünlüğü içerisinde barışçıl yöntemlerle çözülmesi arzumuzu bu vesile ile tekrarlamak isterim. Komşumuzun Avrupa – Atlantik yapılanmaları ile bütünleşme hedefine desteğimiz tamdır” vurgulamasında bulundu. (Bknz: http://www.abhazyam.com/haber/6684/sosyal-medya-muhalefeti.html )

 

 

Değerli Abhazyam.com izleyicileri, 08 Ağustos 2008 Tarihinde Gürcistan’ın Güney Osetya’da düzenlemiş olduğu katliam girişimini Türkiye’de öncesini ve sonrasını “08/08/2008 – Güney Osetya Katliamı” adlı kitabımla siz okurlarımı buluşturduğumu da hatırlatmak isterim.   

 

Değerli Abhazyam.com izleyicileri, Abhazya, Güney Osetya ve tüm Dünya’da yaşanan katliamları yapanları ve ortak olanları, Unutmayalım.

 

Unutturmayalım.

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.