RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 04 Ağustos 2023, Cuma 18:05:02 tarihnde eklendi. 325 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Düzce Abhaz Derneği Açıklaması!

DÜZCE ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİ “DÜZCE ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİ OLARAK BİZ, ABHAZYA APARTMAN YASASININ REDDEDİLMESİNİ İSTİYORUZ!
Düzce Abhaz Derneği Açıklaması!

“Tarih: 03.08.2023,

Sayı: 2023-050,

Kütük No : 81-02-168

 

ABHAZ-FED BİLDİRİSİ HAKKINDA

 

Abhaz Dernekleri Federasyonunun 01.08.2023 Salı günü üye derneklerle birlikte “Abhazya Apartman Yasası” ile ilgili yapılan toplantısına Düzce Abhaz Kültür Derneği olarak katıldık. Bu toplantıya katılan üye dernek temsilcilerinin hemen hemen hepsi bu yasaya karşı olduklarını belirtmişlerdir. Bu yasaya biz de kesinlikle karşıyız ve yasaya karşı olduğumuzu daha önceki yazımızda gerekçelerimizle belirtmiştik.

 

Abhaz-Fed’in toplantı bittikten sonra yaptığı açıklamanın 3.Paragrafı: “Yabancılara sağlanabilecek mülkiyet edinme hakkı üzerinden toprak sahibi olunmasını kolaylaştırıcı bir düzenlemenin gündeme dahi alınmaması”

 

Üstteki paragraf pek anlaşılmamakla birlikte, toprak satışı-mülkiyet edinme olsun ama zorlaştırılsın mı? isteniyor.

 

Abhaz-Fed’in 6.Paragrafı: “Halkın gerçek ihtiyaçlarına cevap verecek tarzda revize edilerek turizm başta olmak üzere diğer yatırımların benimsenmesi ilkesi üzerinde birleşilmesi diasporanın beklentileri arasındadır.”

 

Abhazya halkı, aydın ve önderleri, bu Apartman Yasası’nın revize edilmesinin , yasanın özünü değiştirmediğini söylüyor, o nedenle kesinlikle RED edilmesini istiyor, diasporanın ve Abhaz halkının bir parçası olan Düzce Abhaz Kültür Derneği olarak biz de yasanın RED edilmesini istiyoruz.

 

Abhaz-Fed burada yaptığı açıklamada; bu yasaya karşı olduğunu içeren cümleler kullanarak yasanın REVİZE edilmesini belirtmişlerdir. Abhazya yönetimi de bu yasanın REVİZE edilerek kabul edilmesini istemektedir. Kısaca Abhaz-Fed. Yönetimi de Abhaz Halkının yanında yer almayıp Abhazya Yönetiminin yanında yer aldığını beyan etmiştir.  

 

Bu apartman yasası, Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle Batı ülkelerinden dışlanan RUS OLİGARKLARA Abhazya’da alan açmak amacındadır. Abhazya’da yabancılara TOPRAK SATIŞI, APARTMAN-APART’ların YAPILMASI ve VATANDAŞLIK VERİLMESİNE kesinlikle karşı olunması gerekmektedir. Bu yasanın Abhazya’ya bir fayda sağlamayacağı ve çok büyük zararlar vereceği tartışmasızdır. Zaten birçok hukukçu ve uzman bu yönde görüş belirtmiştir.

 

Abhazya Cumhuriyeti’nin 1992-1993 Gürcü savaşından sonra iki ülke arasında henüz bir saldırmazlık yasası imzalanmadığı yani kalıcı bir barışın sağlanmadığı gerçeği ortadayken “Abhazya Cumhuriyeti’nin Egemenliğine” zarar verecek uygulamaları kesinlikle RED etmeliyiz. Bu bağlamda Abhaz-Fed'in 01.08.2023 tarihli toplantısından sonra apartman yasası ile ilgili açıklamasına imza atmadığımızı bu yasanın Abhazya Cumhuriyeti meclis gündemine alınmaması ve geri çekilmesi dışında bir düşüncemizin olmadığını kamuoyuna duyururuz.

 

Saygılarımızla

 

Düzce Abhaz Kültür Derneği

 

Yönetim Kurulu Adına Başkan

İlhan KIYMET KUAZBA”

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.