RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 02 Ağustos 2023, Çarşamba 14:44:43 tarihnde eklendi. 204 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suhum’dan Astoria Grande’ye Davet Var!

ABHAZYA CUMHURİYETİ DEVLET BAŞKANI ASLAN BJANİYA, “BATUM’DA RUS TURİSTLERİ TAŞIYAN ASTORİA GRANDE GEMİSİNİ AĞIRLAMAYA HAZIRIZ!” ÇAĞRISINDA BULUNDU!
Suhum’dan Astoria Grande’ye Davet Var!

02/08/2023. Suhum. 02 Ağustos 2023. Apsnypress. Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Bilindiği üzere içerisinde Rus turistlerinde bulunduğu Astoria Grande Cruise gemisi Karadeniz’de turistik geziler düzenliyor.

 

Astoria Grande Cruise gemisi 31 Ağustos Pazartesi sabahı, Gürcistan’ın Batum limanına uğradı. Rus turistlerle Ukrayna savaşı ve Abhazya’nın bağımsızlığı üzerine yaşanan tartışmalar sonrasında, Muhalefet partilerinin temsilcileri gece geç saatlerde orada toplandılar, gemide Ukrayna'daki askeri operasyonları ve Abhazya'nın bağımsızlığını destekleyen insanlar olduğunu iddia ettiler. Polisle çatışmalar yaşandı. Güvenlik güçleri 23 kişiyi gözaltına aldı. Astoria Grande Curise gemisi Pazartesi akşamı limandan ayrıldı ve ardından Batum ziyaretleri iptal edildi.  

 

TASS Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Aslan Bjaniya “Abhazya, Astoria Grande gemisini almaya ve Rus turistleri sıcak bir şekilde karşılamaya hazır” açıklamasında bulundu

 

Batum limanında Rus turistlere yönelik saldırgan eylemler hakkında yorumda bulunan Bjaniya, “Cumhuriyetimizt turizm hizmetlerini genişletmekle ilgileniyor ve coğrafi değerlerimiz dikkate alındığında, yaz aylarında yolcu gemilerine hizmet vermek en umut verici olarak kabul ediliyor. Suhum limanı teknik olarak Astoria tipi Grande gemilerini almaya hazır. Sizleri Abhazya'da bizi ziyaret etmeye davet etmekten ve Abhaz misafirperverliği ruhuyla Rus turistlere sıcak bir karşılama sözü vermekten memnuniyet duyarız” dedi.

 

Aslan Bjaniya, Haziran ayının sonundan beri Prens Vladimir gemisinin Sochi ve Suhum arasında Cruise gezileri düzenlediğini örnek olarak belirtti.

 

Aslan Bjaniya, “Eğer bizler, Prens Vladimir gemisi yolcularını yeterince memnuniyetle karşılarsak, Astoria Grande gemisini de ağırlamaktan dolayı memnun olacağız” dedi.

 

https://tass.ru/obschestvo/18426033

 

Kaynak: https://apsnypress.info/ru/home/novosti/item/6624-abkhaziya-priglasila-lajner-astoria-grande-v-sukhum

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.