RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 17 Temmuz 2023, Pazartesi 21:33:26 tarihnde eklendi. 181 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kırım Köprüsüne Saldırı!

KIRIM KÖPRÜSÜ’NE DÜZENLENEN İNSANSIZ SİLAHLI BOT SALDIRISI SONRASINDA RUSYA KARADENİZ TAHIL KORİDORUNU KAPATTI, KUZEYBATI KARADENİZ, GEÇİCİ TEHLİKELİ BÖLGE İLAN EDİLDİ!
Kırım Köprüsüne Saldırı!

17/07/2022. Moskova. 17 Temmuz 2023. RIA - Novosti. Çeviri: Fatih Atan. (Atanba – Тванба). Bu gece, Kiev rejimi tarafından Kırım köprüsüne bir saldırı daha düzenlendi. Saldırı iki insansız saldırı botu tarafından gerçekleştirildi. Köprü’nün karayolu kısmı hasar gördü, trafik geçici olarak durduruldu.

 

17 Temmuz Pazartesi sabahı, Kırım devlet başkanı Sergei Aksyonov, Kerç Boğazı'ndaki köprünün 145. Sütununda yaşanan saldırı hakkında ayrıntı vermeden açıklamada bulundu. Araç trafiği durduruldu.

 

Saldırı sırasında köprü üzerinde bulunan sivil araçta bulunan Belgorod bölgesinden evli bir çift ve 14 yaşında ki kızları yaşamlarını yitirdi.

 

Detaylar gün boyunca ortaya çıktı. Köprünün iki açıklığının ciddi şekilde hasar gördüğü, demiryolu hattının zarar görmediği ortaya çıktı.

 

Rusya Ulusal Terörle Mücadele Komitesi bunu bir terör saldırısı olarak kabul etti. Ukrayna'yı suçladılar. Kiev rejimi ise sessizliğini koruyor.

 

Devlet Duması Başkanı Vyacheslav Volodin, “Kırım Köprüsü'ne yapılan terör saldırısının bir tahıl güvenlik koridoru kisvesi altında gerçekleştirildiğini kimse göz ardı edemez. İnsani koridor, Kiev rejimi tarafından düzenli olarak terör saldırıları için kullanılıyor: Ekim ayındaki saldırının ardından, Mart ve Nisan aylarında insansız saldırı botlar ıKaradeniz Filosuna ve sivil altyapıya saldırmaya çalıştı” açıklamasında bulundu.

 

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı, Karadeniz girişimine 18 Temmuz'dan itibaren son verileceğini duyurdu.  Bu açıklamaya göre, İstanbul'daki ortak koordinasyon merkezi lağvedilecek. Moskova, seyrüsefer güvenliği garantilerini geri çekiyor, deniz insani yardım koridorunu kapatıyor ve kuzeybatı Karadeniz'de geçici olarak tehlikeli bir bölgede rejimi yeniden kuruluyor.

 

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım köprüsüyle ilgili durumla ilgili olarak bu akşam video konferans formatında bir toplantı düzenledi.

 

Devlet başkanı konuşmasında, Kiev rejiminin Kırım Köprüsü'ne saldırısının sadece anlamsız değil, aynı zamanda acımasız olduğunu, çünkü masum sivillerin öldürülüp yaralandığını söyledi.

 

Vladimir Putin, Kırım köprüsünün uzun süredir askeri ulaşım için kullanılmadığını vurguladı. “Elbette Rusya'dan bir yanıt gelecek, Savunma Bakanlığı uygun saldırı önerileri hazırlıyor” diyerek uyarıda bulundu.

 

(Bu arada, Rusya ve dünya basın yayın organlarında, bu sabah Kırım köprüsüne düzenlenen insansız silahlı bot saldırısı güzergâhının, Türkiye karasuları kullanılarak, Sinop şehri üzerinden yapıldığı konusunda görüşler belirtiliyor. – abhazyam.com)     

 

Kaynak: https://ria.ru/20230717/most-1884707249.html

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.