RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 08 Haziran 2023, Perşembe 21:25:51 tarihnde eklendi. 362 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Antalya’da Rusya Günü Kutlaması!

ANTALYA ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİ HEYETİ, RUSYA FEDERASYONU ANTALYA BAŞKONSOLOSLUĞU’NUN “RUSYA GÜNÜ” KUTLAMASINA KATILDI!
Antalya’da Rusya Günü Kutlaması!

08/08/2023. Antalya. 08 Haziran 2023. Abhazyam.com. Fatih Atan. (A’tanba - Тванба). Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza tarafından 08 Haziran Perşembe günü, Rusya Ulusal Günü anısına Porto Bello Oteli’nde kutlama düzenlendi.

 

Rusya ulusal Günü kutlamasına Antalya Abhaz Kültür Derneği başkanı Şamil Gümüş (Maharia) , Denetim Kurulu üyeleri Servet Tarcan (Tarba) ve Fatih Atan (Atanba) katıldılar. Ayrıca konsolosluğa kutlama çelengi gönderdiler.

 

Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, yapmış olduğu konuşmada, Antalya’da yaşayan yabancı kökenlilerin başında Rusya vatandaşlarının geldiğini, evliliklerin gerçekleştirildiğini, vatandaşların Antalya turizmine katkılarına önmeni vurguladı.

 

Sn. Rogoza, ayrıca, Antalya’nın Rusya Federasyonuna tarım ürünleri ihracatında çok önemli rolünün bulunduğunu, bu konuda ülkeye önemli döviz girdisi sağandığını açıkladı.

 

Oleg Rogoza, konuşmasını Antalya valiliği, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, başta Muratpaşa ve Konyaaltı belediyeleri olmak üzere ve tüm belediyeler tarafından Rusya vatandaşlarına karşı gösterilen ilgi ve destek nedeniyle teşekkürlerini belirterek bitirdi.

 

Kutlama törenine katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit uysal’a teşekkür plaketi verdi.

 

Kutlama sırasında Rusya Federasyonundan gelen sanatçılar, günün önmeine ait şarkılar söylediler, Antalya’da yaşayan çocuklar şarkı ve dans gösterileri sundular.

 

Kutlama töreni sırasında, Antalya vali yardımcısına ve Antalya’da bulunan ve Rusya Federasyonu ile dayanışma içerisinde bulunan kuruluş temsilcilerine plaket sunumu yapıldı.

 

Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, Antalya Abhaz Kültür Derneği Başkanı Şamil Gümüş’e de bir teşekkür plaketi sundu.

 

Antalya Abhaz Kültür Derneği temsilcileri, Başkonsolos Oleg Rogoza’yı, Rusya Günü nedeniyle kutladılar ve çalışmalarında başarılar dilediler.

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.