RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Eylül 2022, Salı 11:52:23 tarihnde eklendi. 206 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pitsunda Sorunu Tırmanıyor!

RUSYA FEDERASYONU DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI, ABHAZYA CUMHURİYETİ’NE PİTSUNDA DEVLET KONUKEVİ İLE İLGİLİ OLARAK NOTA GÖNDERDİ!
Pitsunda Sorunu Tırmanıyor!

13/09/2022. Suhum. 13 Eylül 2022. Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı. Çeviri: Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Rusya Federasyonu Dışişleri bakanlığı, Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na Pitsunda Devlet Konukevi hakkında bir nota gönderdi.

 

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı tarafından Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na gönderilen nota aşağıdaki gibidir.

 

“13/09/2022.

 

Rus Tarafı, Rusya Federasyonu mevzuatına uygun olarak devlet korumasına tabi kişilerin katılımıyla münhasıran devlet etkinlikleri düzenlemek ve dinlenmelerini sağlamak için, Anlaşmanın 4. Maddesinde belirtilen tesisi, arsaları ve deniz suyu alanının bir bölümünü kullanmayı amaçlamaktadır.

 

Anlaşmanın 6. maddesine göre tesisin işletilmesi Abhazya Cumhuriyeti'nin egemenlik, güvenlik, siyasi, askeri, bilimsel, teknik, ekonomik ve çevresel çıkarlarına zarar verecek biçimde gerçekleştirilemez.”

 

Alınan nota, Abhazya Halk Meclisi milletvekillerinin - Abhazya Cumhuriyeti Parlamentosu'nun, partilerin ve kamu kuruluşlarının liderlerinin, Abhazya Cumhuriyeti Yaşlılar Konseyi liderliğinin dikkatine sunulacaktır.

 

(NOT: Abhazyam.com olarak konunun önemine binaen acilen, Abhaz Diasporası’nın geniş katılımlı bir Pitsunda konulu toplantı düzenlenmesini öneriyoruz. Abhazyam.com Genel Yayın Sorumlusu Fatih Atan. (Atanba – Тванба)  

 

 

Kaynak: http://mfaapsny.org/ru/allnews/news/othernews/ministerstvo-inostrannykh-del-respubliki-abkhaziya-poluchilo-notu-ot-ministerstva-inostrannykh-del-r/

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.