RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 12 Eylül 2022, Pazartesi 17:09:56 tarihnde eklendi. 353 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhazya’dan Çifte Vatandaşlık Açıklaması!

ABHAZYA DIŞİŞLERİ BAKANI İNAL ARDZINBA “RUSYA İLE DÜZENLENECEK OLAN ÇİFTE VATANDAŞLIK ANLAŞMASI’NDA ABHAZYA VATANDAŞLIĞI İÇİN GEÇERLİ OLAN UYGULAMALARDA BİR DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK!”
Abhazya’dan Çifte Vatandaşlık Açıklaması!

12/09/2022. Suhum. 12 Eylül 2022. Apsnypress. Çeviri: Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı İnal Ardzınba, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından Abhaz tarafı ile çifte vatandaşlık sorunlarının çözümüne ilişkin bir Anlaşmanın imzalanmasına ilişkin vermiş olduğu onay hakkında yorumda bulundu.

 

Bilindiği üzere, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, 9 Eylül'de Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı'na Abhaz tarafı ile çifte vatandaşlık sorununun çözümüne ilişkin bir anlaşma imzalaması konusunda vermiş olduğu onayı belirten bir kararnameyi imzalamıştı. (Bknz: http://www.abhazyam.com/haber/7084/putinden-cifte-vatandaslik-onayi.html )

 

İnal Ardzınba “Yakın bir gelecekte Rus tarafı ile diplomatik ilişkiler içerisinde bir anlaşmaya varacağız. Bu anlaşma, devletlerarası Abhaz-Rus ilişkilerinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi açısından önemli bir adımdır. Anlaşma, Abhazya Cumhuriyeti vatandaşları için Rusya Federasyonu vatandaşlığı elde etmek için basitleştirilmiş bir prosedürün geliştirilmesini içerecek. Aynı zamanda Abhazya Cumhuriyeti vatandaşlığı alma prosedüründe herhangi bir değişiklik gerçekleşmiyor” dedi.

 

Dışişleri bakanına göre, basitleştirilmiş prosedürün ayrıntıları ve ayrıca basitleştirilmiş prosedür kapsamında Rus vatandaşlığı alabilecek vatandaş kategorileri, anlaşmanın imzalanması sonrasında, Rusya Federasyonu devlet başkanı tarafından ayrı bir özel kararname ile belirlenecek.

 

İnal Ardzınba, “Bu çalışmanın gelişimi hakkında toplumu bilgilendireceğiz” dedi.

 

İnal Ardzınba, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı ve Rusya Federasyonu devlet başkanlığı yönetiminde çalışan meslektaşlarına Abhaz tarafının önerilerini dikkate aldıkları ve yapıcı çalışmaları destekledikleri için teşekkürlerini belirtti.

 

Kaynak: www.apsnypress.ru

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.