RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 14 Mayıs 2022, Cumartesi 10:39:39 tarihnde eklendi. 235 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhaz Fed, Kemal Kılıçdaroğlu Ziyareti!

ABHAZ DERNEKLERİ FEDERASYONU (ABHAZ – FED) BAŞKANI MURAT GÜMÜŞ VE YÖNETİM KURULU, CUMHURİYET HALK PARTİSİ BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU!
Abhaz Fed, Kemal Kılıçdaroğlu Ziyareti!

14/05/2022.İstanbul. 11 Mayıs 2022. Abhazyam.com. Fatih Atan. (Atanba - Тванба).  Abhaz Dernekleri Federasyonu Başkanı Murat Gümüş (Maharia) ve Yönetim Kurulu üyeleri olarak 11 Mayıs 2022 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu makamında ziyaret edildi.

 

Aşağıda Abhaz – Fed’in Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ziyareti açıklaması bulunuyor:

 

“Abhaz Dernekleri Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri olarak 11 Mayıs 2022 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu makamında ziyaret edilmiştir.

 

Ziyarette; Türkiye'de yaşayan Abhazlar olarak beklentilerimiz ifade edilmiş ve bu çerçevede özelikle; Türkiye-Abhazya arasında güçlü bir bağ kurulmasına olan ihtiyaç vurgulanmış, Abhazya'nın Türkiye tarafından da tanınması için destek beklentilerimiz dile getirilmiştir.

 

Ayrıca, Abhazya ile iletişim-ulaşım hatlarının tesisi ve kolaylaştırılması noktasında yürütülen çabalara destek sunulması da gündeme getirilmiştir.

 

Söz konusu görüşmede; Türkiye' diasporası Abhazların, Türkiye Cumhuriyeti'nin asli kurucu unsurları oldukları ve bundan da gurur duydukları bir kez daha vurgulanmıştır.

 

Ziyarette Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'ta hazır bulunmuş olup kendisine diasporamıza yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür edilmiştir. Sn. Kılıçdaroğlu başta olmak üzere misafirperverliklerinden dolayı kendilerine de ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.”

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.