RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 13 Mayıs 2022, Cuma 18:52:20 tarihnde eklendi. 285 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürcistan’dan 2. Cephe Açıklaması!

GÜRCİSTAN BAŞBAKANI IRAKLİ GARİBASHVİLİ “GÜRCİSTAN’DA İKİNCİ CEPHE AÇILMAYACAK. SAVAŞ OLMAYACAK!”
Gürcistan’dan 2. Cephe Açıklaması!

13/05/2022. Tiflis. 13 Mayıs 2022. TASS. Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Gürcistan Başbakanı Irakli Garibaşvili, Cuma günü gazetecilere verdiği demeçte, “Halkımıza uzun vadeli barış ortamına sahip olacağımızın garantisini veriyoruz. Ülkemiz "ikinci cephe" açılmayacak, savaş olmayacak. Aksine kalkınma, istikrar ve barış olacak” dedi.  

 

Gazeteciler, Gabirbashvili’ye, hükümet üyelerinin ve iktidarda bulunan Gürcü Rüyası - Demokratik Gürcistan partilerinin neden Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'yi “azarladıkları” sorusunu sorduklarında Garibashvilli “Sizler, her gün Zelenskiy için dua edebilirsiniz, ben de kendi ülkem ve onun birleşmesi için dua edeceğim” yanıtını verdi.

 

Bilindiği üzere, 25 Şubat'ta Gürcistan Başbakanı, cumhuriyetin Ukrayna'daki durumla ilgili olarak Rusya'ya yaptırım uygulamayı planlamadığını belirtmişti. 1 Mart'ta ise Zelenskiy, Tiflis büyükelçisini istişareler için geri çağırdı. Garibaşvili'nin açıklaması Gürcü muhalefet temsilcileri tarafından da eleştirildi. Hükümet yetkilileri ise, muhalifleri Rusya ile bir savaş başlatmak ve “ikinci cephe” açmak istemekle suçlamıştı

 

Kaynak: https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/14619613

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.