RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 08 Mayıs 2022, Pazar 11:52:31 tarihnde eklendi. 99 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ukrayna Korveti Batırıldı!

İGOR KONASHENKOV “RUS HAVA KUVVETLERİ TARAFINDAN FIRLATILAN YÜKSEK HASSASİYETLİ FÜZELER, ODESSA BÖLGESİNDE UKRAYNA DENİZ KUVVETERİNE AİT 1241 NO LU KORVETİ BATIRDI!”
Ukrayna Korveti Batırıldı!

08/05/2022. Moskova. 08 Mayıs/ 2022. TASS. Çeviri: Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı'nın resmi temsilcisi Tümgeneral Igor Konashenkov tarafından Pazar günü yapılan basın açıklamasında, “Rus Hava kuvvetleri tarafından tüm gece boyunca fırlatılan yüksek hassasiyetli füzelerle Ukrayna silahlı kuvvetlerine ait Chervonoglinskoye askeri havaalanının “Artsiz” bölgesinde bulunan iletişim merkezi, Kharkov bölgesinin Pyatikhatka bölgesindeki mekanize bir tugayın komuta merkezi ve Odessa yakınlarında bulunan Ukrayna Donanması'nın 1241 No.lu korvetini imha etti” dedi.  

 

İgor Konashenkov “Ayrıca, Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri füze ve topçu birlikleri tarafından, Ukrayna silahlı kuvvetlerinin Kharkov bölgesinde bulunan S-300 uçaksavar kompleksinin iki kurulumunu imha etti. Füze ve topçu birlileri, 56 komuta merkezini, 32 topçu bataryasını, 415 asker ve Ukrayna Silahlı Kuvvetleri askeri teçhizatını imha etti” dedi.  

 

İgor Konashenkov “Rus ordusu operasyonel-taktik ve ordu hava kuvvetleri, Ukrayna ordusuna ait 130 askeri tesisi vurdu. Bunların arasında, Bakhmut'ta ve Krasnopolye bölgelerinde bulunan üç askeri komuta merkezi, 123 askeri personel ve askeri teçhizat hangarları, atış pozisyonlarında bulunan iki topçu bataryası, iki füze bataryası ve topçu silah ve mühimmat deposu bulunuyor. Gerçekleştirilen saldırılar sonucunda 420 kadar milliyetçinin öldürüldü ve 55 adet askeri teçhizatın devre dışı bırakıldı” vurgulamasında bulundu.

 

Kaynak: https://tass.ru/armiya-i-opk/14574875

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.