RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 27 Nisan 2022, Çarşamba 12:21:35 tarihnde eklendi. 166 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhaz Derneği’nden Muratpaşa Kaymakamı’na Ziyaret!

ANTALYA ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİ HEYETİ MURATPAŞA KAYMAKAMI ORHAN BURHAN’I ZİYARET ETTİ!
Abhaz Derneği’nden Muratpaşa Kaymakamı’na Ziyaret!

27/04/2022. Antalya. 27 Nisan 2022. Abhazyam.com. Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Antalya Abhaz Kültür Derneği, Antalya’da bilgilendirme ve tanıtım ziyaretlerini sürdürüyor.

 

Antalya Abhaz Kültür Derneği Kurucu Başkanı Şamil Gümüş (Maharia) başkanlığında, Kurucu Başkan Yardımcısı Fatih Atan (Atanba), Yönetim Kurulu Üyesi Servet Tarcan (Atarba), Kurucu Üye Kerim Canpulat (Anba)’dan oluşan heyet, 26 Nisan Salı günü Muratpaşa Kaymakamı Sn. Dr. Orhan Burhan’ı ziyaret etti.

 

Antalya Abhaz Kültür Derneği heyetini sıcak bir ilgi ile karşılayan, Muratpaşa Kaymakamı Sn. Orhan Burhan, konuşmasında Bursa İnegöl doğumlu olduğunu ve İnegöl’de yaşayan Abhaz Diasporası insanları ile çok iyi ilişkilerinin olduğunu belirtti. Sn. Orhan Burhan, ayrıca Adapazarı Hendek ilçesinde de kaymakamlık görevini gerçekleştirirken, Hendek’te yaşayan Abhaz Diasporası insanları ile de yakın ilişkilerde bulunduğunu, Abhaz insanının kültürlerine bağlı olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti’ne de bağlı olduklarını, vurguladı.

 

Abhaz Derneği Başkanı Şamil Gümüş’de, Sn Orhan Burhan’ın değerlendirmelerine katıldıklarını, Abhaz Diasporasının devletlerine bağlı bir toplum olduğunu söyleyerek, derneğin yeni kurulduğunu ve deprem sonrası özellikle, Marmara bölgesinden Antalya’ya yoğun bir Abhaz göçü yaşandığını, artık kendi kültür ve geleneklerini Antalya’da da sürdürmek, dayanışma içerisinde bulunmak istediklerini söyledi.

 

Taraflar arasında yapılan sıcak görüşme sırasında Sn. Orhan Burhan, Antalya Abhaz kültür Derneği olarak yapılacak olan etkinliklere çağrıldığında seve seve geleceğini, kendi açısından da verebileceği her türlü desteğe hazır olduğunu belirtti.

 

Antalya Abhaz Kültür Derneği Başkanı Şamil Gümüş, Sn. Orhan Burhan’a dernek plaketini hediye etti, Fatih Atan’da yazmış olduğu “08/08/2008. Güney Osetya Katliamı!” ve “Suriye’deki Abhaz – Adıge Diasporası!” adlı kitaplarını hediye etti. Heyet üyeleri, Sn. Orhan Burhan’a çalışmalarında başarılar dileyerek ziyaretlerini sonlandırdılar.

 

www.abhazyam.com     


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.