RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 26 Nisan 2022, Salı 20:56:14 tarihnde eklendi. 200 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Antalya Abhaz Derneği İftar Yemeği!

ANTALYA ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİ ABHAZ DİASPORASI VE DOSTLARI İLE İFTAR YEMEĞİ’NDE BULUŞTU!
Antalya Abhaz Derneği İftar Yemeği!

26/04/2022. Antalya. 26 Nisan 2022. Abhazyam.com. Fatih Atan. (Atanba - Тванба) Antalya Abhaz Kültür Derneği, kuruluş çalışmalarını tamamladıktan sonra, Antalya’da yaşayan Abhaz Diasporası ile tanışmak, düzenleyeceği etkinliklere katılım sağlamak amacıyla İftar programı düzenledi.

 

24 Nisan Pazar günü, Antalyabalık restoranda düzenlenen iftar yemeği açılış konuşmasını yapan dernek kurucu başkanı Şamil Gümüş (Maharia) tüm katılımcılara iftar buluşmasına gösterdikleri ilgi için teşekkür ederek, derneğin ne amaçla kurulduğunu ve Abhaz Diasporasının desteği ile hedeflenen amaçlara ulaşılacağından emin olduğunu söyledi.

 

Abhaz Yaşlıları adına konuşma yapan Servet Tarcan (Tarba) ulusların gelenek ve göreneklerinin kaybolmasında, dilin unutulmasının çok önemli olduğunu ve dernek binası kurulumu sonrasında ilk olarak dil öğrenimine önem verileceğini vurguladı.

 

Antalya Abhaz Kültür Derneği İftar yemeğini, Antalya’da yaşayan Adıgelerin kurmuş olduğu, Antalya Çerkes Derneği başkanı Haydar Timurlenk, başkanlığında ki heyet de onurlandırdı.

 

Antalya Abhaz Kültür Derneği, Kurucu Dernek Başkanı Şamil Gümüş (Maharia) başkanlığında, Kurucu Başkan Yardımcısı Fatih Atan (Atanba) ve Kurucu Üye Kerim Canbulat’dan (Anba) oluşan heyet üyeleri, 25 Nisan Pazar günü, Antalya Çerkes Derneği tarafından İftar ve Adıge Bayrak günü nedeniyle düzenlenen yemeğe katıldı.

 

Bilindiği üzere Antalya Abhaz Kültür Derneği, tanıtım gezilerini, sırası ile Konyaaltı Belediyesi Başkanı Semih Esen, Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü ve Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal’ı ziyaret ederek derneğin tanıtımını yaptılar ve kendilerine birer plaket sundular!

 

www.abhazyam.com    


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.