RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 21 Nisan 2022, Perşembe 09:56:23 tarihnde eklendi. 105 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Düzce Abhazlarından Kutlama!

DÜZCE ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİ BAŞKANI İLHAN KIYMET (KUADZBA), ANTALYA ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİ BAŞKANI ŞAMİL GÜMÜŞ’E (MAHARİA) KUTLAMA MESAJI GÖNDERDİ!
Düzce Abhazlarından Kutlama!

21/04/2022. Antalya. 20 Nisan 2022. Abhazyam.com. Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Düzce Abhaz Kültür derneği Başkanı İlhan kıymet (Kuadzba), Antalya’da yaşayan Abhaz Diasporası’nın dayanışması, kültürünü yaşatması amacıyla kurulan Antalya Abhaz Kültür Derneği başkanı Şamil Gümüş’e (Maharia) Düzce’de yaşayan Abhaz Diasporası adına kutlama mesajı gönderdi.

 

Aşağıda Düzce Abhaz Kültür Derneği Başkanı İlhan Kıymet (Kodzba) tarafından gönderilen kutlama mesajı bulunuyor.

 

*****

 

“Tarih : 20 Nisan 2022

Sayı : 2022–009

Kütük No : 81-02-168

Konu : Kutlama

Sayın Şamil GÜMÜŞ

 

Antalya Abhaz Kültür Derneği Başkanı/A N T A L Y A

 

Abhazların ruhlarında hiçbir zaman sönmeyen özgürlük ateşi 1992’de Emperyalist güçlerin taşeronları, orantısız güçle Abhazya’ya saldırısı karşısında, Abhaz ve Kuzey Kafkas Halklarının yapmış oldukları direniş Abhazlara galibiyet getirmiş; Abhazlar için tarih boyu kutsal olmuş, işgal edilmeye çalışılan Abhazya toprakları oluk oluk kan dökülerek korunmuş ve en büyük örgütlenme olan Abhazya Cumhuriyeti Devleti Sayın Vladislav ARDZINBA önderliğinde yeniden kurulmuştur.

 

Abhazlar, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, Abhazya onların anayurdudur. Abhazlar bu kutsal toprakların, bu devletin vatandaşıdır ve vatandaşlık görevleri vardır. Bu vatan ve ulus bilinci asırlardır diasporada savrulan Abhazlara dayanışma ve örgütlenme gerçeğini getirmiştir.

 

Yaşadığımız acımasız asimilasyonu engelleme, kimliğimizi, dilimizi, kültürümüzün korunası ve gelecek nesillere aktarılması amacında olan biz diasporada yaşayan Abhazlar, bu bilinçle dayanışma ve örgütlenme gerçeğini görerek, bu gerçeklerin ışığında Türkiye’de daha önceleri kurulmuş olan Abhaz Kültür Dernekleri, Abhaz Dernekleri Federasyonu’nu oluşturmuşlardır. Bu örgütlenmenin devamı olarak Abhazların yoğun yaşadığı ve Abhaz Derneği olmayan bölgelerde de Apsuara-Abhazlık için heyecan duyan Abhazlar, tarihi bir görev kabul ettikleri bu dayanışma ve örgütlenme için derneklerini kurmaya başlamışlardır.

 

Antalya’da yaşayan Abhazlar olarak sizler de bu bilinçle 23 Mart 2022 tarihinde ANTALYA ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİ’Nİ kurdunuz, nezdinizde duyarlı kurucularını kutluyor Antalya’ya ve toplumumuza hayırlı olmasını diliyoruz.

 

Saygılarımızla

 

Düzce Abhaz Kültür Derneği

Yönetim Kurulu Adına Başkan

İlhan KIYMET KUAZBA”

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.