RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 17 Nisan 2022, Pazar 19:45:55 tarihnde eklendi. 364 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ukrayna’da Yabancı Paralı Askerler!

İGOR KONASHENKOV “RUS ÖZEL ASKERİ HAREKATI BOYUNCA, SURİYE’NİN TÜRKİYE KONTROLÜ ALTINDA BULUNAN BÖLGEDEN 193 PARALI ASKER, UKRAYNA SAFLARINDA ÇARPIŞMAK AMACIYLA GELDİ!”
Ukrayna’da Yabancı Paralı Askerler!

17/04/2022. Moskova. 17 Nisan 2022. / TASS /. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Rusya FederasyonuSavunma Bakanlığı sözcüsü Igor Konashenkov Pazar günü düzenlediği basın toplantısında, Ukrayna’da düzenlenen özel operasyonun başlangıcından bu yana Kiev rejimi tarafından Ukraayna’ya 63 ülkeden 6.800'ün üzerinde yabancı paralı askerin geldiğini söyledi.

 

İgor Konashenkov, “Özel askeri operasyonun başlangıcından bu yana, Kiev milliyetçi rejimi tarafından toplamda 63 ülkeden Ukrayna'ya 6.824 yabancı paralı asker göreve getirildi. Paralı askerlerin çoğu Polonya'dan geldi - 1.717 kişi. ABD, Kanada ve Romanya'dan yaklaşık 1.500 paralı asker geldi. İngiltere ve Gürcistan'dan 300'e yakın kişi geldi. Suriye Arap Cumhuriyeti'nin Türkiye’nin kontrolü altında bulunan bölgelerinden ise 193 kişi geldi” dedi.

 

Igor Konashenkov “Rusya Federasyonu silahlı kuvvetleri bugüne kadar 1.035 yabancı paralı askeri yok etti, sayıları gittikçe azalıyor ve şu anda 4.877 kişi bululnuyor. Bunların dışında 912 paralı asker çatışmalarda yer almayı reddetti ve ülkeyi terk ettiler” dedi.

 

İgor Konashenkov “Yabancı paralı askerlerin uluslararası sosyal hukuk kuralları uyarınca savaşçı statüsüne sahip değiller. Slavları öldürerek para kazanmak için Ukrayna'ya geldiler. Bu nedenle onları bekleyen en iyi şey cezai sorumluluk ve uzun hapis cezalarıdır” dedi.

 

İgor Konashenkov “Çoğu Avrupa ve Kanada'dan gelen yaklaşık 400 yabancı paralı asker Ukraynalı grubun bir parçası olarak Azovstal fabrikasında kuşatıldı. Mariupol'daki militanlar ile teslim olmaları için telsiz iletişimi altı yabancı dilde yapıldı. Daha fazla direniş göstermeleri durumunda hepsi yok edilecek” dedi.

 

Kaynak: https://tass.ru/armiya-i-opk/14396235

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Aslan Ali - gurunique@gmail.com
Ukrayna'da yabancı askerler varsa Rusların da Ukrayna'da esaret altında tuttuğu başta Çeçen köleleri var. Normal hayatında orada işi olmayan Tatar, Buryat, Çeçen, Dağıstanlı vs gibi Kafkas kökenli askerlerin orada ne işi varsa kendilerini avrupalı kabul eden sevenleri de Ukrayna'nın yanında savaşıyor.
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.