RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 22 Ocak 2022, Cumartesi 10:53:07 tarihnde eklendi. 91 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suhum Havaalanı’nda Gelişme Var!

ABHAZYA CUMHURİYETİ EKONOMİ BAKANI KRİSTİNA OZGAN BAŞKANLIĞINDA SUHUM HAVAALANI ONARIMI VE AÇILIŞI KONUSUNDA TOPLANTI YAPILDI!
Suhum Havaalanı’nda Gelişme Var!

22/01/2022. Suhum. 19 Ocak 2022. Apsnypress. Çeviri: Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Suhum havaalanının yeniden inşası için görev tanımının geliştirilmesi konusunda Ekonomi Bakanlığı'nda bir çalışma toplantısı düzenlendi.

 

Toplantıya Cumhurbaşkanlığı yönetimi, Adalet Bakanlığı temsilcileri, potansiyel bir yatırımcı ve bir proje uygulamakuruluşu katıldı.

 

Ekonomi Bakanı Kristina Ozgan toplantı açılış konuşmasında, “Projenin maliyetinin çok önemli olduğunun farkındasınız, çünkü bu konuda bazı kısıtlamalarımız bulunuyor. Buna göre projenin mevcut altyapıyı kullanma açısından verimli, dolum açısından maksimum ve maliyet açısından optimal olması gerekmektedir. Bu nedenle, varılan anlaşmaları sonuç olarak hayata geçirebilmemiz ve uçuşları başlatabilmemiz için meslektaşlarımı derhal böyle bir çalışma yaklaşımına yönlendirmek istiyorum” dedi.

 

Toplantı katılımcıları, tasarım ve tahmin belgelerinin geliştirilmesiyle ilgili bir dizi organizasyonel ve teknik konuyu tartıştılar.

 

Görüşmelerin ardından Vladislav Ardzınba “Uluslararası Suhum Havalimanı” müdürü Vyacheslav Eşba, tasarım organizasyonunun temsilcileriyle birlikte havaaalanı şantiyesine gittiler ve şantiyedeki çalışmayı denetlediler. Heyetin bir kısmı, havalimanının restorasyonunun yasal yönleri ve gerekli düzenleyici çerçevesinin oluşturulması üzerinde çalışmayı sürdürdüler.

 

Devlet Başkanı tarafından imzalanmak üzere, Vladislav Ardzınba Uluslararası Suhum Havaalanı kompleksinin yeniden inşası ve revizyonu için görev tanımının yazıldığı bir resmi belge hazırlanıyor. Bu görev tanımı temelinde, tasarımcılar, terminal binasının yeniden inşası da dahil olmak üzere tesisin yaşama geçirilebilmesi için bir plan hazırlanıyor; havaalanı içerisinde ki binaların restorasyonu üzerinde çalışmak; en az 20 yıllık bir perspektif içerisinde yolcu trafik tahminlerini dikkate alarak gerekli sevk araçlarının, ışıklandırma pistlerinin ve havalimanı altyapı tesislerinin oluşturulması vd..

 

Kaynak: www. www.apsnypress.info

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.