RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 18 Ocak 2022, Salı 19:00:35 tarihnde eklendi. 72 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lavrov’dan Uyarı Var!

SERGEY LAVROV, ABD DIŞİŞLERİ BAKANI ANTONY BLİNKEN’E, UKRAYNA’YA “RUS SALDIRGANLIĞI" TÜRÜ SPEKÜLASYONLARI YİNELEMEMESİ ÇAĞRISINDA BULUNDU!
Lavrov’dan Uyarı Var!

18/01/2022. Moskova. 18 Ocak 2022. RIA Novosti. Çeviri: Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile yapmış olduğu telefon görüşmesinde, Amerikalı meslektaşını Kiev'e karşı yapılacağı söylenen “Rus saldırganlığı” hakkındaki spekülasyonları yinelememesi çağrısında bulundu.

 

Rus dışişleri bakanlığı açıklamasında “Sergey Lavrov, Ukrayna'nın güneydoğusundaki durum bağlamında, ABD Dışişleri Bakanı'nı iddia edilen “Rus saldırganlığı” hakkındaki spekülasyonları yinelememeye, ancak Kiev'deki yetkilileri de Minsk anlaşmalarına tam olarak uyma konusunda zorlaması çağrısında bulundu” bilgisine yer verildi.

 

Batılı politikacılar ve medya tarafından, son aylarda Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmeye hazırlandığını iddia ediliyor. Kremlin bu iddiaları defalarca yalanladı. Nitekim Rusya Devlet Başkanı Basın Sözcüsü Dimitry Peskov, “Rus saldırganlığı” iddialarını Rusya'ya komşu NATO ülkelerindeki askeri birliğin arttırılması için bahane olarak kullanıyorlar diye nitelendirmişti.

 

Lavrov ayrıca NATO ittifakını, Ukrayna'ya silah tedarikini artırmakla da suçladı, onun görüşüne göre, bu durum Kiev'i “askeri maceralar” yürütme konusunda teşvik edebilir.

 

Kaynak: https://ria.ru/20220118/spekulyatsii-1768441166.html

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.