RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 09 Ocak 2022, Pazar 11:43:27 tarihnde eklendi. 26 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rusya ve ABD - NATO Görüşmeleri!

RUSYA DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI SERGEY RYABKOV “ABD VE NATO’NUN BİZE KARŞI GELİŞTİRECEĞİ BASKI KARŞISINDA HİÇBİR BİÇİMDE ÖDÜN VERMEYECEĞİZ!”
Rusya ve ABD - NATO Görüşmeleri!

09/01/2022. MOSKOVA. 09 Ocak 2022. RIA Novosti.  Çeviri: Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Rusya Federasyonu Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, RIA Novosti haber ajansına yaptığı açıklamada “ABD'nin Rusya'dan tek taraflı tavizler isteme konusunda ısrar etmeyi sürdürmesinden ve yapıcı olmak yerine spekülasyon yapmayı tercih etmesinden üzüntü duymaktadır; bu tür gelişmeler, güvenlik garantileri konusunda verimli görüşmenin temeli olamaz” dedi.  

 

Diplomat, görüşmelerde NATO'nun doğuya doğru genişlemeyi ve Rus sınırları çevresinde saldırı silahları yerleştirmeyi terk etmesi konusunda ısrar edeceklerini hatırlattı.

 

Ryabkov “Bütün bunlar yasal bir biçimde gerçekleşecek. Maalesef Rusya'nın bunu yapması, başka bir şey yapması, böyle bir adım atması, bu adımı atması gerektiği konusunda her türlü spekülatif, açıklamaları duyuyoruz. Sorunun bu tür formülasyonuna defalarca tepki gösterdik ve her düzeyde, yalnızca herhangi bir anlaşmanın değil, aynı zamanda verimli bir tartışmanın bile temeli olamaz” vurgulamasında bulundu.

 

Ryabkov, “görüşmeler sırasında Moskova'nın Batılı meslektaşlarının, talepleri, yani genişlememeleri konusundaki yasal garantileri ve “NATO tarafından yönlendirilen, ittifakın yarattığı her şeyin ortadan kaldırılması” taleplerini “gerçek anlamda algılama” konusundaki isteksizliğiyle karşı karşıya kalacağını ve ayrıca Rus karşıtı fobiler ve 1997'den beri Rus siyasetinin özünün ne olduğuna dair her türlü yanlış fikir birliğine sahipler” itirafında bulundu. .

 

Bakan yardımcısı, “Ancak bizler, Batılı katılımcılar tarafından önümüzdeki görüşmeşerde sürekli olarak bize karşı formüle edilen tehditler rejiminde ve baskı altında, elbette hiçbir biçimde ödün vermeyeceğiz” dedi.  

 

Ona göre görüşmeler sırasında yapılacak olan başka hiçbir taktik devletin güvenliğinin çıkarlarını karşılamaz.

 

Rusya ve ABD, 9-10 Ocak'ta Moskova'nın güvenlik garantilerine ilişkin önerileriyle ilgili olarak Cenevre'de görüşmelerde bulunacak, ardından Rusya-NATO Konseyi Brüksel'de toplanacak ve ayrıca, Viyana’da,Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nda görüşmeler yapılacak.

 

Kaynak: https://ria.ru/20220109/diplomatiya-1767022043.html

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.