RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 21 Aralık 2021, Salı 09:27:11 tarihnde eklendi. 158 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dışişleri Bakanları Sochi’de Görüştü!

ABHAZYA CUMHURİYETİ DIŞİŞLERİ BAKANI İNAL ARDZINBA VE RUSYA FEDERASYONU DIŞİŞLERİ BAKANI SERGEY LAVROV, SOCHİ’DE BULUŞTU!
Dışişleri Bakanları Sochi’de Görüştü!

21/12/2021. Suhum. 20 Aralık 2021. Apsnypress. Çeviri: Fatih Atan. (Atanba - Тванба). 20 Aralık Pazartesi günü, Sochi'de Abhazya Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu dışişleri bakanları İnal Ardzınba ve Sergei Lavrov arasında resmi görüşme gerçekleşti.

 

Taraflar, Abhaz-Rus ilişkilerini geniş bir çerçeve içerisinde görüştü, ikili gündemin önemli konuları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

Rus tarafı, güvenliğin güçlendirilmesi, sosyo-ekonomik, insani ve kültürel alanların geliştirilmesi için Abhazya'ya mümkün olan her türlü yardımı yapmaya hazır olduğunu ifade etti.

 

Abhazya Dışişleri Bakanı İnal Ardzınba, Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov ile yaptığı görüşmede, “Abhazya, ülkenin güvenliğini ve sosyo-ekonomik kalkınmasını sağlamadaki kapsamlı desteği için Rusya'ya karşı minnettardır” dedi.

 

İnal Ardzınba “Abhazya Cumhuriyeti’nin güvenliğinin sağlanması ve sosyo-ekonomik kalkınma bağlamında kapsamlı destek için Rusya Federasyonu devlet yönetimine çok müteşekkiriz. Bugün ikili ilişkileri ilgilendiren tüm önemli konuları görüşeceğiz. Bugünkü toplantının ilişkilerimizde bir dönüm noktası olarak hizmet edeceğinden, ilişkilerimizin güçlendirilmesine katkı yapacağından eminim” dedi

 

Abhazya Dışişleri Bakanı “İki devlet arasındaki ilişkilerin dinamik ve aşamalı olarak gelişmiştir. İlişkiler taraflar arasında yapılan 200 anlaşma ile oluşturulan sağlam bir yasal temele dayanıyor” dedi.  

 

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov konuşmasında, bugünkü toplantının yoğun temaslara, çalışmaları koordine etmeye ve iki devlet başkanı arasında ve hükümetler aracılığıyla varılan anlaşmaları desteklemeye odaklanıldığını vurguladı.

 

Rusya Dışişleri Bakanı “Bütün bu çalışmalar, ekonomik, kültürel, insani ve güvenlik alanlarında ikili işbirliğimizi güçlendirmek için çok önemlidir” dedi.

Kaynak: https://www.apsnypress.info/ru/item/5805-inal-ardzinba-abkhaziya-blagodarna-rossii-za-vseobemlyushchuyu-podderzhku

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.