RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 19 Aralık 2021, Pazar 12:51:34 tarihnde eklendi. 132 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abhazya Havayolları Kuruluyor!

ABHAZYA CUMHURİYETİ HÜKÜMETİ “ABHAZYA HAVAYOLLARI ŞİRKETİ” KURULMASI KARARI ALDI!
Abhazya Havayolları Kuruluyor!

19/12/2021. Suhum. 18 Aralık 2021. Sputnik. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu, 16 Aralık'taki toplantısında ulusal Havayolu Şirketi “Abhaz Havayolları” nın kurulması konusunda cumhuriyet Ekonomi Bakanlığı'na muvafakat verilmesine ilişkin bir karar taslağını kabul etti.

 

“Арсенал Отечествo” dergisinin genel yayın yönetmen yardımcısı ve havacılık uzmanı Dmitry Drozdenko, Sputnik radyosuna yaptığı açıklamada, havayolu taşımacılığının geliştirilmesi ekonomik kalkınma için en önemli etkenlerden biri olduğundan Abhaz Havayollarının kurulması olumlu bir haber, dedi. .

 

Dimitry Drozdenko “Abhazya için bu oldukça öneml bir karari. Sovyet döneminde, Suhum'daki havaalanı kullanışlı bir merkez değildi, ancak yeterince büyüktü ve günde beş bin kişiye kadar yolcu akışını idare edebiliyordu. Ayrıca bir helikopter alanı da vardı. Ülke genelinde ulaşım geliştirildi” dedi.

 

Drozdenko’ya göre, Suhum'da havaalanının açılması sadece bu ülkeye turist akışının genişletilmesi açısından değil, aynı zamanda Abhazya yaşayanlarının ülke içerisinde ve dışında etkin olarak hareket etmelerini sağlayan ek bir ulaşım alanı olarak da önemlidir,

 

Drozdenko “Projenin ekonomik yönüne gelince, bu projenin ekonomik gerekçesine baktığımız zaman. Sochi ile Abhazya arasındaki fiyat farkını da hesaba katarak turizm altyapısının iyi geliştirilmesi koşuluyla insanlar Abhazya'ya uçacaktır. Önemli olan, kolay erişim ve kaliteli dinlenme olanaklarını sağlamaktır.O zaman ekonominin – “evet” demesi mümkündür” diyerek görüş belirtti.

 

Kaynak: http://sputnik-abkhazia.ru

 

www.abhazyam.com


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.