RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 17 Mayıs 2011, Salı 09:00:01 tarihnde eklendi. 751 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rus donanması Oçamçira'da askeri üs oluşturacak

SERGEY BAGAPŞ "2009 YILI İÇERİSİNDE RUSYA DONANMASI OÇAMÇIRA'DA ASKERİ DENİZ ÜSSÜ OLUŞTURACAKTIR".!
Rus donanması Oçamçira'da askeri üs oluşturacak 26/01/2009.  REGNUM Haber Ajansı Muhabirinin bildirdiğine göre Abhazya Devlet Başkanlığı Basın Bürosu Temsilcisi Kristian BJANİYA; Abhazya Devlet Başkanı Sergey BAGAPŞ'ın yapılan anlaşmalar gereğince Rusya Federasyonu Karadeniz Donanmasına Oçamçıra şehrinde askeri üs oluşturulacağını açıkladığını belirtti.

Sergey BAGAPŞ "Rusya Federasyonu Karadeniz Donanması Başkanlığı, 2009 yılı içerisinde Abhazya'da Karadeniz'de ki askeri savaş gemileri için üs oluşturulması çalışmalarına başlanacağı bildirisini yorumlayarak "taraflar arasında teknik konularla ilgili görüşmeler yapıldı. Bugün itibarı ile resmi belge imzalanmadı. Abhazya tarafı, Rusya ve Abhazya arasında karşılıklı yardımlaşma ve işbiriliği anlaşmasının dayanışması içerisinde olacağını düşünüyor, bizler, Karadeniz Donanması'nın üs hazırlama çalışmalarının resmi uygulamalara ve işbirliğine bağlı olarak hazırlanacağına inananıyoruz" vurgulamasında bulundu.

Sergey BAGAPŞ "Gürcistan tarafının yapmış olduğu sabotajlar ve tehditler, Abhazya ve Rusya'yı bu sorunun çözümünü hızlandırmalarına doğru itiyor" açıklamasında bulundu.

REGNUM Haber Ajansı tarafından yapılan açıklmaya göre Rusya Federasyonu Deniz Kuvvewtleri Komutanlığından 26 Ocak 2009 tarihinde yapılan açıklamada "Rusya Federasyonu Donanması Karadeniz Filosu için Abhazya'nın Oçamçıra şehrinde 2009 yılı içerisinde askeri üs oluşturma çalışmalarına başlanacaktır. İlke olarak, Abhazya sahilleinde ki çalışmalar 2009 yılı içerisinde başlayacaktır" denildi.

Kaynak: www.regnum.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.