RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 02 Mart 2021, Salı 09:08:41 tarihnde eklendi. 1079 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sputnik – V Aşısı, Abhazya’ya Geliyor!

ABHAZYA CUMHURİYETİ SAĞLIK BAKANI TAMAZ TSAKHNAKİA “SPUTNİK – V CORONAVİRÜS AŞISI’NIN ABHAZYA’GETİRİLMESİ KONUSUNDA İKİ ÜLKE HÜKÜMETLERİ ANLAŞTI!”
Sputnik – V Aşısı, Abhazya’ya Geliyor!
02/03/2021. Suhum. 01 Mart 2021. Sputnik. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Coronavirüsle Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre, ülke içerisinde bugüne kadar 12814 coronavirüs vakasına rastlandı, 12303 kişi iyileşti, 202 kişi yaşamını yitirdi.   
 
Abhazya Sağlık Bakanı Tamaz Tsakhnakia Sputnik radyosuna verdiği röportajda, Rus Sputnik V koronavirüs aşısının Abhazya'ya tedarik edilmesi sorununun iki ülke hükümetleri düzeyinde çözüldüğünü söyledi.
 
Tamaz Tsakhnakia “Bildiğim kadarıyla, bu süreç oldukça etkin bir biçimde sürüyor ve yakın gelecekte bu aşıyı alacağımızı düşünüyorum. Sıhhi ve Epidemiyoloji Servisi, her şeyden önce doktorlar, güvenlik güçleri olmak üzere uygun bir aşı takvimi hazırlayacak ve diğer kuruluşlarda çalışanlarda aşılanacak” açıklamasında bulundu. 
 
Bakan, en önemli konunun salgından koruyabilecek bir aşının olması ve herkesin aşı olabilmesi olduğunu sözlerine ekledi.
 
Tamaz Tsakhnakia “Aşılamanın nasıl südürüelceğini, ne kadar etkin olabileceğini, yoğun bir biçimde analiz edeceğiz ve daha sonra bir sonraki teslimat sorununu şimdiden çözeceğiz” dedi.
 
Abhazya Sağlık Bakanı, Abhazya'nın ilk aşamada on bin doz Sputnik V aşısı alacağını söyledi.
 
Rusya'da coronavirüs enfeksiyonuna karşı üç aşı tescil edildi - Gamaleya Center РФПИ tarafındangeliştirilen “Sputnik V”, Vector Novosibirsk merkezi tarafından geliştirilen EpiVacCorona, M.P. Chumakov РАН tarafından geliştirilen KoviVak. 
 
Kaynak: http://sputnik-abkhazia.ru
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.