RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 18 Şubat 2021, Perşembe 16:10:55 tarihnde eklendi. 1203 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Putin – Erdoğan Telefon Görüşmesi!

VLADİMİR PUTİN VE RECEP TAYYİP ERDOĞAN, DAĞLIK KARABAĞ, SURİYE, LİBYA SORUNLARI VE SPUTNİK V COVID-19 AŞISI TEDARİKİ VE CORONAVİRÜSLE MÜCADELE KONULARINI GÖRÜŞTÜLER.
Putin – Erdoğan Telefon Görüşmesi!
18/02/2021. Moskova. 18 Şubat 2021. RIA Novosti. Çeviri: Fatih Atan. (Atanba - Тванба). RIA Novosti Haber Ajansı’nın Kremlin basın servisinden aldığı bilgiye göre, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu ve Türkiye'nin bölgenin sosyo-ekonomik kalkınmasına yönelik eylemlerinin koordinasyonu da dahil olmak üzere, Dağlık Karabağ çevresindeki durumu, Coronavirüsle mücadele, Sputnik V Covıd-19 Aşı tedariki, Suriye’de terör ile mücadele, Enerji sektöründe ortak işbirliği, Libya sorunu konularını içeren bir telefon konuşması gerçekleştirdiler.  
 
Kremlin Basın Servisi “Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan devlet başkanlarının 9 Kasım 2020 ve 11 Ocak 2021 tarihli açıklamalarında kaydedilen anlaşmaların uygulanması bağlamında Dağlık Karabağ çevresindeki durumun görüşülmesine devam edildi. Rusya ve Türkiye'nin bölgenin sosyo-ekonomik kalkınmasına yönelik eylemleri. Rusya-Türkiye Ortak Ateşkes Kontrol Merkezi'nin çalışmalarının başlamasından dolayı duydukları memnuniyeti belirttiler." açıklamasında bulundu.
 
Kremlin basın servisinin bildirdiğine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında gerçekleştirilen telefon konuşmasında olası coronavirüs aşısı teslimatları ve coronavirüse karşı geliştirilen Sputnik V Covıd-19 Rus aşılarının Türkiye’de üretim organizasyonunu görüştüler.
 
Açıklamada, "Coronavirüs enfeksiyonunun yayılmasına karşı mücadelede, Rus aşılarının Türkiye'deki olası tedariki ve üretim organizasyonu da dahil olmak üzere işbirliği geliştirme umutları değerlendirildi" denildi.
 
Kremlin basın servisinin bildirdiğine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'ye yerleşen teröristlere karşı uzlaşmaz bir mücadele için karşılıklı vermiş oldukarı garantileri bir kez daha doğruladılar.
 
Kremlin Açıklamasında, "Rusya Federasyonu devlet başkanı Vladimir Putin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi yaptılar. Suriye'de ki son durum  konusuna değinildi. Rusya ve Türkiye'nin Suriye’deki durumu istikrara kavuşturma çabaları ışığında İdlib vilayetinde, Suriye'ye yerleşen uluslararası terörist gruplara karşı ödünsüz bir mücadele taahhüdü teyit edildi" mesajı verildi
 
Liderlerin, "Astana formatı" da dahil olmak üzere Suriye içi siyasi süreci desteklemeye devam etme niyetlerini de ifade ettikleri kaydedildi.
 
Kremlin basın servisinin bildirdiğine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enerji sektöründe büyük ölçekli ortak projeler uygulama kararlılıklarını vurguladılar.
 
Mesajda, "Her iki taraf da karşılıklı yarar sağlayan Rus-Türk bağlarını çeşitli alanlarda daha da genişletme eğilimlerinin altını çizdiler. Öncelikler arasında enerji sektöründe büyük ortak projelerin uygulanması yer alıyor." Bilgisine yer verildi. 
 
Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde ayrıca Libya'daki durumu da ele aldılar.
 
Kaynak: https://ria.ru/world/
 
www.abhazyam.com 

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.