RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 17 Mayıs 2011, Salı 08:57:25 tarihnde eklendi. 482 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şamba, Lakoba ve Hacımba açıklamalarına destek verdi

SERGEY ŞAMBA "STANİSLAV LAKOBA VE RAUL HADJİMBA'NIN AÇIKLAMALARINI DESTEKLİYORUM" DEDİ
Şamba, Lakoba ve Hacımba açıklamalarına destek verdi 26/01/2009. Abhazya Dışişleri Bakanı Sergey ŞAMBA; Abhazya Devlet Güvenlik Konseyi Sekreteri Stanislav LAKOBA ve Abhazya Devlet Başkan Yardımcısı Raul HADJİMBA tarafından açıklanan "Abhazya'nın bağımsızlığının tanınmasından sonra Gürcistan'ın akredite ettiği ülkelerin büyükelçileririnin Abhazya'ya gelmeleri mümkün değildir" kararını desteklediğini belirtti.

Sergey ŞAMBA "bugün için var olan statünün değiştirilmesi gerektiğini belirten ilkeleri ben de prensip olarak destekliyorum. BM'in desteği ile yapılan Abhazya-Gürcistan sorunu görüşmelerinde ve ayrıca BM Genel Sekreterinin Gürcistan Dostları Grubunun ilgi alanları içerisinde bu konumlar kendisini koruyor" dedi.

Sergey ŞAMBA "BM'in Gürcistan Dostları Grubu Üye Ülkeler, Abhazya tarafı ile BM Barış Gözlem Grubu'nun geleceği ile ilgili olarak görüşmelerde bulunuyor. 15 Şubat 2009 yılında yapılacak olan BM Güvenlik Konseyi Toplantısına kadar BM Barış Grubunun sorununun çözülmesi gerekiyor. BM Güvenlik Konseyi'nin BM Gözlem Grubu ile ilgili kararı aldıktan sonra "Gürcistan'da ki büyükelçilerin" sorunlarının da çözüleceğini umuyorum" açıklamasında bulundu.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.