RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 17 Şubat 2021, Çarşamba 19:43:45 tarihnde eklendi. 1170 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karadeniz’de Neler Oluyor!

RUS SAVAŞ UÇAKLARI, KARADENİZ ÜZERİNDE SINIR İHLALİ YAPAN FRANSIZ SAVAŞ UÇAKLARINI ENGELLEDİ!
Karadeniz’de Neler Oluyor!
17/02/2021. Suhum. 16 Şubat 2021. Sputnik. RIA Novosti. Foto:Maksim Blinov. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). 2020 yazının sonlarından günümüze, Rus sınırlarına yakın yabancı askeri uçakların önleme sayısı keskin bir biçimde artış gösteriyor.
 
Rusya Federsayonu Ulusal Savunma Kontrol Merkezi'nden aktarıldığına göre, iki Rus Su-27 savaş uçağı, Karadeniz üzerinde uçan bir grup Fransız askeri uçağını durdurdu ve Rus sınırlarını terk edene kadar onlara eşlik etti.
 
Açıklamada “Rusya Federasyonu Devlet sınırına yaklaşan yabancı hedefleri tespit ettikten sonra, Güney Askeri Bölge Hava Kuvvetleri ve Hava Savunma Birliği'nden savaş uçakları havalandılar. Rus Su-27'lerin mürettebatı, belirlenen hedeflerin bir KS-135 yakıt ikmal uçağı ve iki Mirage-2000 taktik uçağından oluşan bir grup Fransız Hava Kuvvetleri uçağı olduğunu tespit etti ve engelleme girişiminde bulundular.” Bilgisine yer verildi. 
 
Açıklamada, yabancı askeri uçakları sınırdan uzaklaştıktan sonra Rus savaş uçakları ana hava üssüne döndükleri belirtildi. Aynı zamanda, Rus uçaklarının uçuşlarının, Rus hava sahasının kullanımına ilişkin uluslararası kurallara sıkı sıkıya bağlı olarak gerçekleştiğine dikkat çekildi.
 
Rusya Savunma Bakanlığı, 2020 yazının bazı günlerinde aynı anda benzer birkaç olay bildirdi. Sonbaharda, yabancı uçakların eskortuyla ilgili raporlar çok daha az görünmeye başladı, Kasım ayında bu tür uçuşler belirlenmedi. .
 
Kaynak: http://sputnik-abkhazia.ru
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.