RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 17 Mayıs 2011, Salı 08:56:33 tarihnde eklendi. 530 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Raul Hadjimba'dan açıklama

RAUL HADJİMBA "GÜRCİSTAN'DA AKREDİTE EDİLEN ÜLKELERİN BÜYÜKELÇİLERİ İLE GÖRÜŞÜLMESİNE KARŞIYIM" DEDİ
Raul Hadjimba'dan açıklama 26/01/2009. Abhazya Devlet Başkanı Raul HADJİMBA; Abhazya Devlet Güvenlik Konseyi Sekreteri Stanislav LAKOBA'nın, ağustos 2008'de Abhazya'nın bağımsızlığının tanınmasından sonra Gürcistan'da akredite edilen ülkelerin büyükelçileri ile görüşülmesine karşı olduğunu belirten açıklaması ile aynı görüşte olduğunu belirterek "Tiflis'ten buraya gelecek olan ülkelerin büyükelçileri her zaman için Gürcistan tarafının düşüncelerini dile getireceklerdir" açıklamasında bulundu.

Apsnypress haber ajansının bildirdiğine göre "biz bağımsızlığı tanınmış bir ülkeyiz ve Gürcistan'da akredite edilen ülkelerin büyükelçileri ile görüşmelerde bulunulması bizim devlet yapımız hakkında şüphe doğurmaktadır, bugünkü durum hiç istemediğimiz istemlerle karşılaşmamıza neden olur" dedi.

Abhazya Devlet Güvenlik Konseyi Sekreteri Stanislav LAKOBA; 23 Ocak 2008'de yapmış olduğu açıklamada; Abhazya'nın bağımsızlığının tanınmasından sonra Gürcistan'da akredite edilen ülkelerin büyükelçileri ile görüşülmesine karşı olduğunu belirtmişti.

Stanislav LAKOBA "üzülerek belirtmek isterimki, bu tür buluşmalar, yumuşak bir deyimle kural haline geliyor. Eğer biz AB ülke temsilcilerini kabul etmek istiyorsak, onlara farklı bir yapı oluşturulması gerekmektedir, örneğin, AB'nin Güney Kafkasya'da ki temsilciliği gibi, veyahut İngiltere'nin Güney Kafkasya Temsilciliği gibi. bu tür gelişmeler, bağımsızlığımızın tanınmasından sonra egemenliğmiz hakkında bizi şüpheye düşürüyor" açıklamasında bulunmuştu.

Stanislav LAKOBA  "Abhazya Devlet Yönetimi ile görüşmeye gelen en son üst düzeyde ki diplomat İngiltere'nin Gürcistan Büyükelçisi Denis KİF 29-30 Aralık 2008 tarihinde Abhazya'ya geldi. O tarihte yapılan açıklamada Bu buluşmanın Gürcistan'da görev yapan büyükelçilerle son görüşme olduğu belirtilmişti. Şimdi 28 Ocak'ta Almanya ve Çek Cumhuriyelerinin Gürcistan Büyükelçileri gelmesi bekleniyor" diyerek hatırlatmada bulunmuştu.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.