RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 17 Mayıs 2011, Salı 08:53:40 tarihnde eklendi. 436 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AB Parlamentosu G. Osetya olaylarını görüşecek

AB PARLAMENTOSU STRASBOURG'DA 28 OCAK ÇARŞAMBA GÜNÜ "AĞUSTOS GÜNEY OSETYA OLAYLARINI GÖRÜŞÜYOR"
AB Parlamentosu G. Osetya olaylarını görüşecek 26/01/2009. AB Parlamentosu 26 Ocak Pazartesi günü Strasbourg'da kış dönemi çalışmalarına başlıyor. AB Parlamentosu (Ağustos 2008 Güney Osetya'da yaşanan olaylar), Rusya ve Gürcistan arasında yaşanan savaş ile ilgili olarak geçtiğimiz yıl Ekim ayı içerisnde almış olduğu karar gereğince bu konu hakkında ki görüşmelere de başlıyor.

28 Ocak çarşamba günü bu sorunlar hakkında ciddi tartışmaların yaşanacağı bekleniyor. Çarşamba günü AB Parlamentosu, katılımcı ülkelerin konu hakkında ki yükümlülükleri ve ağustos 2008 Güney Osetya olayları sonrasında yapılan insani yardım konularının görüşüleceği iki rapor hakkında toplantı yapacak.

İnterfaks Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre; AB Parlamentosu'nun çarşamba günü, gün boyu sürecek olan toplantısı sonunda Rusya-Gürcistan sorunu ile igili oarak tarfalara yeni bir tavsiye kararı alması bekleniyor. Çarşamba günü yapılacak olan toplantıda ayrıca "AB Parlamentosu üye ülke temsilcilerinin konu'nun tarihsel gelişimi hakkındaki görüşlerinin belirtileceği" "Eski Ukrayna Devlet Başkanı Leonid KUÇMA'nın yönetimi sırasında Ukrayna'da yaşandığı belirtilen siyasi cinayetler" ile ilgili olarak hazırlanan rapor hakkında da görüşmelerde bulunulacaktır.

Kaynak. www.vesti.ru     


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.