RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 17 Mayıs 2011, Salı 08:52:29 tarihnde eklendi. 401 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürcistan G. Osetya'ya doğal gaz akışını erteledi

GÜRCİSTAN; DOĞAL GAZ HATTINDAKİ ARIZA NEDENİ İLE GÜNEY OSETYA'YA GİDEN DOĞAL GAZ AKIŞINI ERTELEDİ
Gürcistan G. Osetya'ya doğal gaz akışını erteledi 25/01/2009. Gürcistan tarafından yapılan açıklamaya göre, 25 Ocak Pazar günü açılması planlanan rus doğal gazının Güney Osetya'ya gönederilmesi çalışmalarının, pazar sabahı Gveletskoy gaz dolum istasyonunda oluşan arıza nedeni ile ertelendiği belirtildi.

Rusya Haber Ajansının Gürcistan Petrol-Gaz Birliği Basın Bürosundan aldığı bilgiye göre "Rusya sınırına yakın bir alanda bulunan Kazbek Bölgesi Gveletskoy Gaz Dolum İstasyonun da Pazar sabahaı arıza oluşmuştur. Bugün onarım çalışmalarına başlanmştır" açıklmasına yer verildi.

Gürcistan Petrol-Gaz Birliği basın açıklamasına göre "Bugün için, Ermenistan ve Tsinval Bölgesi'ne (Güney Osetya) yeniden gönderilmesi planlanan doğal gaz ulaşımı ertelenmiştir. Uzmanlarımız şimdilik arızanın giderilmes hakkında net bir bilgi veremiyorlar, ancak sorunun çözümü için gerekli çalışmalara başladılar" denildi.

Güney Osetya'ya gönderilen doğal gaz hattı savaşın başlamış olduğu 08 Ağstos 2008 tarinden bu yana kesilmiş durumda bulunuyor. İter-Gürcistan Organizasyonu Başkan Yardımcısı İrakli NİKOLAİŞVİLİ bir gün önce gazetecilere yapmış olduğu açıklamada 25 Ocak günü , komşu cumhuriyete doğal gaz akışı başlayacaktır açıklamasında bulundu.

İrakli NİKOLAİŞVİLİ "basınç prblemi çözülmü durumda bulunmaktadır, yarın 25 Ocak sabah 08:00 itibarı ile gaz hattı açılmış olacaktır. İter- Gürcistan ve Rus doğal gaz şirketi "Gazprom" arasında yapılan görüşmeler sonucun da yılın ilk yarısında Güney Osetya'ya 6 milyon metreküp doğal gaz akışı sağlanacaktır" dedi.

Rusya doğal gazı, Güney Osetya'ya Gürcistan üzerinden gönderiliyor. Direkt doğal gaz boru hattı döşeme çalışmaları 2009 yılının ortalarında başlanacaktır.

Kaynak: www.vesti.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.