RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 17 Aralık 2020, Perşembe 18:01:51 tarihnde eklendi. 5294 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Putin’den Karabağ Açıklamaları!

VLADİMİR PUTİN “ERMENİSTAN DAĞLIK KARABAĞ’IN BAĞIMSIZLIĞINI TANIMADIĞI İÇİN, ULUSLARARASI HUKUK AÇISINDAN KARABAĞ, AZERBAYCAN’A BAĞLIDIR!”
Putin’den Karabağ Açıklamaları!
17/12/2020. Moskova. 17 Aralık 2020. REGNUM. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, 17 Aralık Perşembe günü, ülkede k, basın mensupları ve halk ile yapmış olduğu basın toplantısında, Dağlık Karabağ’da ki çatışmaların altında etnik kökenlerin bulunduğunu, burada her iki tarafında kendilerine ait gerçeklerinin bulunduğunu söyledi.    
 
Putin, 2020 sonbaharında Karabağ'da yaşanan çatışmaların yoğunlaşmasının nedenleri ile ilgili bir soruyu yanıtlarken bölgedeki durumun kontrolden çıktığını, bu gerilimin yıllarca sürdüğünü belirterek, bunun dış müdahaleden kaynaklandığına inandığını söyledi. Bölgede savaşı tırmandıran çatışmalar, küçük çatışmalar ortaya çıktı.
 
Putin “Rusya'nın konumu her zaman bir anlaşmaya varmanın gerekli olduğu yönündeydi. Uzun yıllar boyunca Moskova, kontrol edilen yedi bölgenin Azerbaycan'a devredileceği gerçeğinden yola çıktı. Aynı zamanda, Dağlık Karabağ'ın statüsü değişmemeli, ancak Karabağ ve Ermenistan arasında Laçin koridorunu oluşturması ile ulaşım koridorunun yaratılması koşuluyla” dedi.  
 
Putin, “Ermenistan'ın kendisi Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımadı, bu nedenle uluslararası hukuk açısından Karabağ'ın Azerbaycan’a bağlıdır. Türkiye'nin tutumu Azerbaycan'ın “haklı davasının” savunulmasına dayanmaktadır” dedi.
 
REGNUM HA tarafından bildirildiği üzere Putin, “Karabağ'daki Rus barış güçlerinin sayısında artışa izin verdik, ancak bu karar çatışmanın her iki tarafıyla da anlaşarak gerçekleştirildi” dedi.
 
Kaynak: https://regnum.ru/news/polit/3144461.html
 
www.abhazyam.com 

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.