RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 17 Mayıs 2011, Salı 08:51:31 tarihnde eklendi. 457 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Stanislav Ardzınba'dan açıklama

STANİSLAV LAKOBA "GÜRCİSTAN'DA BULUNAN BÜYÜKELÇİLERLE ESKİSİ GİBİ GÖRÜŞÜLMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR" DEDİ.
Stanislav Ardzınba'dan açıklama 23/01/2009. Apsnypress haber ajansı muhabirinin bildirdiğine göre, Abhazya Devlet Güvenlik konseyi Sekreteri Stanislav LAKOBA "Abhazya'nın bağımsızlığının tanınmasından sonra Gürcistan'da bulunan ülke büyükelçileri ile eskisi gibi görüşmek mümkün değildir" açıklamasında bulundu.

Stanislav LAKOBA "Abhazya Devlet Yönetimi ile görüşmeye gelen en son üst düzeyde ki diplomat İngiltere'nin Gürcistan Büyükelçisi Denis KİF 29-30 Aralık 2008 tarihinde Abhazya'ya geldi. O tarihte yapılan açıklamada Bu buluşmanın Gürcistan'da görev yapan büyükelçilerle son görüşme olduğu belirtilmişti. Şimdi 28 Ocak'ta Almanya ve Çek Cumhuriyelerinin Gürcistan Büyükelçileri gelmesi bekleniyor" hatırlatmasında bulundu.

Stanislav LAKOBA "üzülerek belirtmek isterimki, bu tür buluşmalar, yumuşak bir deyimle kural haline geliyor. Eğer biz AB ülke temsilcilerini kabul etmek istiyorsak, onlara farklı bir yapı oluşturulması gerekmektedir, örneğin, AB'nin Güney Kafkasya'da ki temsilciliği gibi, veyahut İngiltere'nin Güney Kafkasya Temsilciliği gibi. bu tür gelişmeler,  bağımsızlığımızın tanınmasından sonra egemenliğmiz hakkında bizi şüpheye düşürüyor" dedi.

Stanislav LAKOBA "bazı batılı uzmanlar Denis KİF'in ziyaretinden önce Abhazya Devleti Yönetimi'nin Gürcistan da Büyükelçileri bulunana batı ülkerer ile ilgiili olarak düşüncelerini merak etmişlerdi. Kendi adıma onlara açıklamada bulundum. Abhazya'nın bağımsızlığının tanınmasından sonra Gürcistan'da bulunan büyükelçilerin Abhazya'ya bu tür ziyaretleri mümkün değildir. Bu bize zarardan başka bir şey vermez" dedi.

Stanislav LAKOBA "Abhazya Devleti Güvenlik Konseyi Üylerinin hepsi benimle aynı görüşte bulunmuyor. Eğer bizler birbiri ardına gelen bu sorunlara sistemli bir biçimde yanıt veremez isek, kendimize saygımız kalmaz, kimsenin de bize saygısı kalmaz" biçiminde görüşlerini özetledi.

Kaynak: www.apsnypress.info


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.