RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 26 Kasım 2020, Perşembe 14:56:27 tarihnde eklendi. 3972 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cenevre Görüşmeleri Eş Başkanları!

ABHAZYA DEVLET BAŞKANI ASLAN BJANİYA, CENEVRE GÖRÜŞMELERİ EŞ BAŞKANLARI, AYŞE CİHAN SULTANOĞLU (BM), TAİWO KLAAR (AB), RUDOLF MİKHALKA (AGİT) İLE GÖRÜŞTÜ!
Cenevre Görüşmeleri Eş Başkanları!
26/11/2020. Suhum. 25 Kasım 2020. Abhazya-Inform. Çeviri. Fatih Atan. (Atanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı Basın Servisi tarafından verilen bilgiye göre, devlet başkanı Aslan Bjaniya, Güney Kafkasya'da Güvenlik ve İstikrarın sağlanması amacıyla Cenevre’de sürdürülen görüşmelerin eş başkanları Ayşe Cihan Sultanoğlu (BM), Taiwo Klaar (AB) ve Rudolf Mikhalka’yı (AGİT) kabul etti. Diplomatların ziyareti, 10-11 Aralık'ta yapılması planlanan Cenevre Görüşmeleri'nin bir sonraki turuna hazırlık amacıyla gerçekleştiriliyor. Toplantıya Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Daur Kove’de katıldı.
 
Konukları memnuniyetle karşılayan Abhazya Cumhuriyeti devlet başkanı, yaklaşan Cenevre Görüşmelerinin daha güçlü olacağı ve Abhazya ve bir bütün olarak Kafkasya bölgesinde barışın güçlenmesine katkıda bulunacağı umudunu dile getirdi.
 
Devlet başkanı, Karabağ'da yaşanan trajik olayların herkesi daha tetikte ve daha sorumlu olmaya mecbur ettiğini kaydetti.
 
Aslan Bjaniya konuşmasında, “Devletimizi inşa etmek ve geliştirmek için çabalıyoruz, toprağımızda barış istiyoruz ve umarım bu konuda bizlere destek olursunuz ve Cenevre Görüşmeleri Abhazya'da ve tüm bölgede uzun vadeli barışa ulaşmak için ciddi bir araç olur” dedi.
 
Toplantıda, yaklaşan Cenevre Tartışmaları turunun gündemi ile coronavirüs enfeksiyonunun yayılması ve bununla mücadele ile ilgili durum ele alındı.
 
Kaynak: www.abkhazinform.com
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.