RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 15 Kasım 2020, Pazar 09:14:17 tarihnde eklendi. 2219 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Putin, Aliyev ve Paşinyan ile görüştü!

İLHAM ALİYEV, VLADİMİR PUTİN’E DAĞLIK KARABAĞ’DAKİ KİLİSE VE MANASTIRLARDA İBADET ÖZGÜRLÜĞÜNÜN SAĞLANMASI KONUSUNDA GÜVENCE VERDİ!
Putin, Aliyev ve Paşinyan ile görüştü!
13/11/2020. Suhum. 12 Kasım 2020. Sputnik. Foto: Alexey Nikolsky. Çeviri: Fatih Atan (A’tanba - Тванба). Kremlin basın servisinin bildirdiğine göre Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, 14 Kasım Cumartesi akşamı, Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Pashinyan ile telefon görüşmesi yaptı.
 
Görüşmede taraflar, Dağlık Karabağ ile ilgili anlaşmaların uygulanmasının yönlerini tartıştılar.
 
Basın Servisi mesajında, “Taraflar, ateşkesin gözlemlenmesinden ve temas hattındaki durumun oldukça sakin olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler” bilgisine yer verildi.
 
Putin görüşme sırasında, Karabağ'daki Hristiyan kilise ve manastırlarının güvenliğini ve normal kilise yaşamını sağlamanın önemine dikkat çekti.
 
Rusya Devlet başknalığı Basın Sevisine göre “Vladimir Putin, özellikle İlham Aliyev ile yapmış olduğu görüşmede, üçlü anlaşmaya göre Azerbaycan Cumhuriyeti'ne iade edilen bölgelerde Hristiyan kiliseleri ve manastırlarının bulunduğuna dikkat çekti. Bu bağlamda, bu ibadet yerlerinin güvenliğini ve normal kilise yaşamını sağlamanın önemini vurguladı.” 
 
Basın servisi, Azerbaycan Devlet Başkanı'nın bu konuda anlayış gösterdiği ve Azerbaycan tarafının bu yönde hareket edeceğini söylediği kaydedildi.
 
Kaynak: http://sputnik-abkhazia.ru
 
www.abhazyam.com

ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.