RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 17 Mayıs 2011, Salı 08:47:32 tarihnde eklendi. 375 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ürdün'den G. Osetya'ya destek

ÜRDÜN GÜNEY OSETYA HALKINI DESTEKLEME KOMİTESİ "RUSYA VE GÜNEY OSETYA'NIN EYLEMLERİNİ DESTEKLİYORUZ"
Ürdün'den G. Osetya'ya destek 22/01/2009. Ürdün'lü gazeteciler, yazarlar, politikacılar ve insan haklarını savunucuları tarafından oluşturulan Güney Osetya'nın Haklarını ve Politik Eylemlerini Destekleme Komitesi; Kafkasya'da Rusya ve Güney Osetya'nın çalışmalarını desteklediklerini belirten bir bildiri yayınladı. Komite bildiride, Gürcistan'ın Oset halkının kültür ve tarihini yok etmeye nasıl çalıştığını ve saldrıdığını Ürdün halkına anlatmak amacını taşıdıklarını belirtiyor.

Bildiriyi imzalayanlar: Komite Başkanı Marwan SUDAH; Komite Basın Sekreteri Qasem ABU-FARA; Kültür Sorumlusu Eslam SAMHAN ve diğerleri.

Komite bildirisinde:

 "bizler oset halkının bağımsızlık haklarının olduğuna ve buna layık olduklarına inanıyoruz.  Arap dünyası bunun içindir ki Kafkasya'da istikrarın oluşması için onların inancını destekliyor. Komite olarak, Rusya'nın Güney Osetya'nın yok edilmesi için yapılan saldırıya karşı koymasına ABD ve İsrail Emperyalizminin karşı çıkmasını gayet iyi anlıyoruz. Moskova, bütün Kafkasya'da, Abhazya ve Güney Osetya'da saldırganlığa karşı koydu, ve ayrıca, ABD ve İsrail'in Kafkasya'da ideallerini genişletme amaçlarını da engellemiş oldu. Kafkasya'da bugün, barış ve istkrar sağlanmış oldu.

Ürdün'lüler olarak bizler, Rusya halklarının, Abhaz ve Oset kardeşlerimizin bu dayanışmalarından dolayı övünç duyuyoruz. Bizler, onları, yakın komşumuz ve tek düşmanımız olan bu güçlere karşı gelecekte ki mücadelelerinde de destekliyoruz" açıklamasına yer verildi.

Kaynak: www.regnum.ru


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.