RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 17 Ağustos 2020, Pazartesi 16:17:46 tarihnde eklendi. 4535 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Amerika’nın Sesi Radyosuna Yanıt Var!

ALEKSANDR ANKVAB “BİZİM GÜRCİSTAN İLE OLABİLECEK YAPICI TAVRIMIZ, SAVAŞIN YENİDEN BAŞLAMAMASI VE BARIŞ ANLAŞMASININ İMZALANMASIDIR!” DEDİ.  
Amerika’nın Sesi Radyosuna Yanıt Var!

17/08/2020. Suhum. 13 Ağustos 2020. Apsnypress. Çeviri: Fatih Atan (Atanba - Тванба). Abhazya Cumhuriyeti Başbakanı Aleksandr Ankvab, Amerikanın Sesi Radyosunun internet sitesinde, Abhazya ile ilgili olarak “Ayrılıkçı yetkililer, etnik Gürcü ayrımcılığa son verme sözü veriyor” başlığı altında yayımlanan yayın hakkında yorumda bulundu.  

Yayında, Başbakan da dahil olmak üzere Abhazya’nın mevcut yetkililerinin “Tiflis’e karşı yapıcı” tavırları ile tanındığı belirtiliyor.

Aleksandr Ankvab, "Sovyet dönemi"nde yayın yapan “Amerika'nın Sesi” propaganda aracının hala hayatta olduğunu bilmiyordum.

Aleksandr Ankvab, Yayını ve özellikle Gürcü siyaset bilimci P. Zakareishvili'nin açıklamalarını yorumlayarak, “Abhazya'nın eski ve şimdiki liderlerinden hiçbirisi Gürcistan ile savaş çağrısında bulunmadı; tersine bizler, savaş bittikten sonra ki tüm yıllar boyunca Gürcistan ile düşmanlıkların yeniden başlatılmaması ve barışçıl komşuluk ilişkisi içerisinde yaşama koşullarını belirten anlaşmaların yapılmasını istiyoruz. Bizler, bugün için bunlar hakkında konuşuyoruz. Abhazya bağımsızlığı konusunu kimseyle tartışmayacak, bu konuda geri dönüşü olmayan nokta geçildi. Ancak bölgede uluslararası toplum tarafından güvence altına alınacak olan barış bizim için esastır” dedi.

Abhazya Cumhuriyeti Başbakanı Gal bölgesindeki Gürcü toplumunun durumu ile ilgili olarak, kamuoyuna daha önceleri defalarca açıklamış olduğu tavrını bir kez daha yineledi: “Bizimle savaşmayan Gal bölgesi de dahil olmak üzere Abhazya'da yaşayan tüm Gürcüler'i vatandaşımız olarak görüyoruz. Ve onların Abhaz pasaportlarından mahrum bırakılmasını doğru bulmuyoruz. Bu bizim iç meselemiz. Ve eğer bu iki sert tavır birileri tarafından "yapıcı bir tutum" olarak görülüyorsa, o zaman haklıdırlar: Bizim yapıcı tavrımız, savaşın yeniden başlamasına karşı olmamızdır, bizler bir barış anlaşması imzalamaktan yanayız” dedi.

Aleksander Ankvab, Gürcü siyaset bilimcinin, Abhazya'nın devlet yönetiminde "daha az Rus yanlısı" bir yöneticinin olduğunu belirten açıklamasını “gülünç” olarak nitelendirdi.

Aleksandr Ankvab “Abhaz siyasi alanında böyle liderler yoktu ve olamaz. Bu tamamen Başkan Bjania, Ankvab, Shamba ve Khajimba için de geçerlidir”dedi.

Ona göre, “bu tür” “uzmanların” varacağı sonuçlar, siyasi figürlerin ve özellikle de Abhazya'nın bazı liderlerinin belirli eylemlerine veya beyanlarına dayalı olarak var olma hakkına sahip olabilir.

Aleksandr Ankvab “Bizim durumumuzda böyle bir şey yok ve siyaset bilimci Zakareishvili'nin bu tür sonuçlar çıkarmak için kişisel temasları olması da olası değil. Gerçeğe ve ayrıntılara dayanan ciddi uzman görüşleri ile ilgilenmek istiyoruz. Gerisi gereksiz söz saçmalığı” dedi

Kaynak: https://www.apsnypress.info/ru/

www.abhazyam.com 


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.